|

Muži B: Po prohře s Vysokou konec v Poháru OFS

Libišské B mužstvo odehrálo ve středu 3. května semifinále Poháru OFS Mělník, když cestovalo uprostřed týdne do Vysoké. Proti druhém týmu okresního přeboru prohrálo 2:5 a v poháru končí.

Béčko začalo špatně, když hned na kraji druhé minuty utekl Josef Gabčo a otevřel skóre zápasu. V dalších minutách byl náš tým aktivnější a proti domácímu týmu neměl problém kombinovat, ale problémem bylo přizpůsobení se Vysoké a hra na dlouhé nákopy, které většinou nikam nevedly nebo byly nepřesné.

V rozmezí od 27. do 36. minuty se navíc Gabčo trefil ještě třikrát – jednou z přímého kopu a dvakrát totožně po úniku a špatném a naivním bránění ze strany našeho mužstva. Až po inkasování čtvrté branky se podařilo konečně hráčům našeho mužstva dostat se také ke skórování. Nejprve Eisner uličkou našel nabíhající Svobodu, který dal na 1:4. O další dvě minuty později Plaček z pravé strany našel před brankou Čepce, který dal druhý libišský gól.

Do přestávky už se ale další gól přidat nepodařilo. V druhém poločase byl náš tým jednoznačně aktivnějším mužstvem, ale další gól se vstřelit nepodařilo. Nakonec deset minut před koncem stanovil konečné skóre na 5:2 z pohledu domácích Vodička z penalty.

V okresním poháru tak naše mužstvo končí v semifinále. Béčko hrálo ve skupině B s Pšovkou Mělník, Liběchovem a Čechií Kralupy. Všechny své zápasy ve skupině vyhrálo a postoupilo do semifinále s plným počtem bodů.


„Porazili jsme se v tomto případě sami naprostou naivitou a nesmyslnými chybami a vymýšlením při (ne)bránění jednoho jediného hráče v dresu soupeře. Všichni ví, že nemít Vysoká Pepu Gabča, tak tolik branek nedávají, ale stejně jsme od něj zase dostali čtyři góly, z toho tři totožné. Pozitivem zápasu může být návrat Honzy Čepce po zranění i to, že se hned gólově prosadil. Část zápasu odehráli opět i dva dorostenci.

Celkově účast v okresní pohárové soutěži splnila svůj hlavní účel během zimní přípravy, kdy nám soutěž posloužila jako ideální pro zajištění přípravných zápasů. Chtěli jsme samozřejmě dojít až do finále a poprat se o vítězství, ale Vysoká dala pět gólů, tak postoupila zaslouženě. My musíme znovu najít touhu dávat góly a vyhrávat. Oproti zimě to momentálně pokulhává…“

— Ondřej Eisner, trenér

Pohár OFS Mělník – semifinále

FK Vysoká – TJ Sokol Libiš „B“ 5:2 (4:2)

Branky: 2., 27., 31. a 36. Gabčo Josef, 80. Vodička Tomáš (pen.) – 37. Svoboda Lukáš, 39. Čepec Jan. ŽK: Gabčo, Vodička, Prejsa – Čepec. Rozhodčí: Horáček Miroslav – Krátký Miroslav. Diváci: 40.

Libiš: Chládek – Matějka (76. Málek), Buzek, Mündl F. (88. Škrna M.), Chorvát, Svoboda – Eisner (46. Nejezchleba), Brdlík, Havlík (72. Kletečka) – Čepec, Plaček (46. Mošna).

Reklama