Muži B, Pohár OFS Mělník: Čechie Kralupy – Libiš 1:3

První březnovou sobotu tohoto kalendářního roku nás čekal první soutěžní zápas od poloviny listopadu. Po dlouhé zimní pauze jsme měli na programu úvodní utkání Poháru OFS Mělník proti Čechii Kralupy. Soupeř má za sebou bezchybný podzim ve IV. třídě, když vyhrál všech dosavadních 14 zápasů, ve kterých vstřelil přes devadesát branek.

Ještě v pátek před utkáním to vypadalo s naším týmem dobře, co se týče počtu hráčů, ale všechno se rychle mění. Leoš Tvrdý nemohl nastoupit kvůli problémům s kotníkem z pátečního tréninku, Láďu Matějku nepustila do zápasu nějaká viróza a Honza Čepec byl nakonec v nominaci A týmu pro divizní zápas s Meteorem. Naštěstí pro nás odpadl přípravný zápas dorostencům, a tak jsme mohli vzít hned tři z nich.

První poločas byl na poměrně úzkém hřišti (umělá tráva) v Roudnici nad Labem vyrovnaný, nedokázali jsme tolik využít šířku hřiště v kombinaci s rozestavením na tři stopery a krajními hráči, ale pár příležitostí jsme měli. Několikrát jsme branku přestřelili, nevyužili jsme zajímavé centry i jsme trefili dvakrát tyčku, ale soupeře jsme kromě dvou nebo tří standardních situací do ničeho nepustili. Poločas tak skončil bez branek.

Do druhé půlky jsme udělali změnu v útoku, kam naskočil Pavel Kubíček. Do středu zálohy naskočil také poslední z dorostenců Tomáš Horký, podle zápisu nejmladší hráč z obou týmů. V druhé půlce jsme byli dominantní a hrálo se prakticky jen na polovině soupeře. I díky dvěma rychlým gólům Pavla Kubíčka v 67. a 71. minutě jsme se dostali do zaslouženého vedení o dva góly. Před prvním gólem mu perfektně přihrál Filip Nejezchleba, před druhým gólem a perfektním zakončením se protáhl do vápna téměř z poloviny hřiště. Chvíli před koncem jsme dostali gól po ojedinělém rohovém kopu soupeře, ale ještě jsme dokázali zvýšit na konečných 3:1 poté, co se Peter „Lasička“ Chorvát protáhl s míčem kolem obránců a uklidil podél brankáře k tyči. Na úvod skupinové fáze poháru jsme tak vyhráli 3:1.

„Narovinu přiznávám, že jsem nevěděl, co od soupeře čekat. Bilance 14 výher ze čtrnácti zápasů je suverénní bez ohledu na to, jestli je to čtvrtá třída nebo okres. Pro nás to byl velmi dobrý zápas, který splnil všechny parametry přípravného utkání – zahráli si všichni, zaběhali jsme si, někteří se okopali v soubojích s důraznějšími protihráči a dali jsme zase prostor dorostencům zahrát si „mužský“ fotbal. Všichni tři – Plaček, Horký i Kubíček podali velmi dobrý výkon a znovu jsme si potvrdili, že ani jeden z nich by neměl absolutně žádný problém hrát mistrovské zápasy v mužské kategorii. Výkony některých jednotlivců nás potěšily, u jiných to bylo s menšími rozpaky. Určitě musíme zapracovat na pohybu a komunikaci ve středu zálohy.

Jsem přesvědčený, že tým Čechie, pokud bude hrát v tomto složení, nebude mít absolutně žádný problém v této sezóně dotáhnout postup o soutěž výš a pokud tým trochu doplní, nedivil bych se, kdyby do dvou sezón byl zpět v Okresním přeboru.“

Ondřej Eisner, trenér B týmu

Pohár OFS Mělník – 1. kolo

FK Čechie Kralupy – TJ Sokol Libiš „B“ 1:3 (0:0)

Branky: 83. Pospíšil – 67. a 71. Kubíček, 87. Chorvát. Rozhodčí: Kučera – Pomykáček, Pixa. Diváci: 30.

Sestava Libiše: Chládek – Mündl F., Eisner, Mošna – Svoboda, Brdlík, Buzek (46. Horký), Plaček – Nejezchleba – Havlík (65. Chorvát), Kletečka (46. Kubíček).

Rozpis zápasů skupiny B

DatumČasZápasHřiště
5. 3. 202314:30FK Čechie Kralupy – Libiš „B“ 1:3Čechie Kralupy přesunuto na UMT v Roudnici nad Labem
11. 3. 202314:30Libiš „B“ – SK LiběchovTuhaň