| |

Muži B: Prohra s Řepínem

Libišské B mužstvo v druhém jarním kole okresního přeboru prohrála na hřišti Řepína 1:5, jedinou branku Libiše dal při své premiéře za béčko Patrik Icik.

Vinou zdravotních problémů k utkání naše mužstvo vyráželo ve velmi omezeném počtu a když se k tomu přidalo lajdáctví dalšího hráče, který k utkání vůbec nedorazil, tak nás bylo tak akorát. Naštěstí nás doplnili dva dorostenci. Změny v sestavě znamenaly, že řada hráčů nemohla hrát na svých tradičnějších pozicích. A začátek zápasu vyšel lépe domácím, když na konci prvních deseti minut otevřeli skóre z penalty.

V dalším průběhu se naše mužstvo dostalo více do hry, lépe kombinovalo a po kombinacích po zemi se dostávalo do zajímavých šancí, ale neproměňovalo. A ve 26. minutě domácí hráč vystihl pokus o kličku jednoho ze stoperů a následně zvýšil na 2:0.

Druhý poločas začal smolně a domácí se dočkali třetího gólu po našem vlastňáku. Po hodině hry domácí využili totožné chyby, jako v prvním poločase, vystihli kličku našeho posledního hráče a zvýšili na 4:0. Krátce poté se nám podařilo na 1:4 poté, co domácí podcenili situaci před vlastním vápnem, k míči se dostal Patrik Icik, jen následně střelou zpoza vápna přehodil brankáře. Byla to pro něj premiérová trefa za béčko po příchodu z Báště. V samotném závěru ale domácí ještě přidali pátý gól.

„Souboj zkušeností s mládím vyzněl pro zkušenosti (průměrný věk: 31,8 vs. 21,1). Bohužel čtyři z pěti gólů jsme domácím darovali vlastními chybami, až pátý gól na konci dali po nějaké „vlastní“ akci. Klukům nemůžu nic vytknout, snažili se, bojovali a chtěli hrát fotbal. Chybu udělá každý z nás bez ohledu na věk a v dalších zápasech se z toho určitě poučí. Pozitivem určitě je první gól Patrika Icika, který s námi hrál poprvé a předvedl dobrý výkon. Poděkování zaslouží i dorostenec Jarda Srch, který po sobotním zápase za dorost odmakal i zápas za béčko a opět ukázal, že by měl už hrát především mužskou soutěž. Soupeři gratuluji k výhře, byla zasloužená, protože potrestali naše chyby.“

Ondřej Eisner

SportFotbal Okresní přebor – 16. kolo

TJ Řepín – TJ Sokol Libiš „B“ 5:1 (2:0)

Branky: 11. a 26. Kiceluk, 47. Havlíček vl., 60. Sítař, 89. Kraus – 62. Icik. Rozhodčí: Demeter – Krátký, Toráč. Diváci: 120.

Libiš: Chládek – Plaček, Brdlík (65. Málek, 70. Kletečka), Havlíček, Kubíček – Tůma, Nejezchleba, Havlík, Kašpárek – Srch – Icik.

Reklama