| |

Muži B: Prohra s vedoucím Kostelcem

Libišské B mužstvo hostilo v sobotu 14. října vedoucí tým tabulky mělnického okresního přeboru z Kostelce nad Labem. Po dvou inkasovaných brankách v závěru zápasu bohužel prohrálo 1:2.

Béčko nastoupilo do zápasu proti vedoucímu týmu tabulky s průměrným věkem základní sestavy 22,7 a tentokrát s jediným hráčem nad třicet let. A na střídačce byli připraveni další čtyři hráči ročníku narození 2004.

Hned v úvodu zápasu se dostal do šance Pavel Kubíček, ale při snaze doklepnou míč do branky od zadní tyče na míč nedosáhl. Vyrovnaný první poločas nakonec rozčísl v samém závěru Vojta Plaček, který využil chybu v rozehrávce Kostelce a po delší době se konečně dočkal vstřelené branky.

V druhém poločase byli hosté dominantnější, k čemuž pomohl i střídající Michal Banga, který nakonec byl důležitou postavou při obratu skóre. Nejprve totiž vyrovnal střelou z přímého kopu, kdy nedal šanci Davidu Chládkovi. A již v nastaveném čase se hosté prosadili i podruhé, když Pazderkovu vyraženou střelu doklepl střídající Hájek.

Hosté si tak nakonec odvezli z našeho hřiště plný počet bodů a dál vedou tabulku přeboru.

Reklama

Naše mužstvo zůstává na desátém místě. Příští sobotu hostí poslední celek soutěže z Vraňan. Výkop zápasu je ve 14:30.

„Po výprasku v minulém kole v Horních Beřkovicích jsme nastoupili proti vedoucímu Kostelci s tím, že chceme předvést mnohem důstojnější a bojovnější výkon ve smyslu toho, abychom hráli jako tým, ne jako jednotlivci, kteří si náhodou vzali stejný dres. Po dlouhé době jsme změnili rozestavení a kvůli mým pracovním povinnostem a absenci v sestavě jsme přešli zpět na čtyřobráncový systém. V kombinaci s „čistokrevným“ defenzivním štítem to fungovalo dobře a po prvním poločase jsme vedli o gól. V druhém poločase do hry Kostelce přinesl velké oživení a energii střídající Banga, který nakonec vyrovnal naprosto skvělou střelou z trestňáku, proti takové ráně by neměl šanci gólman ani v lize. Remízu bychom brali, ale nakonec nám, stejně jako třeba proti Mšenu v prvním kole této sezóny, nebylo přáno. I kvůli chybějícím zkušenostem jsme v nastaveném čase pustili hosty uvnitř vápna ke střele a k dorážce, která vedla k vítěznému gólu. Je to velká škoda i škola zároveň. Zápas jsme dohrávali s průměrným věkem sestavy pod dvacet let. Jsem přesvědčený, že řadu situací budou kluci za pět šest let řešit úplně jinak a takový zápas už třeba znovu neprohrají. V zápasech jako je tento je vidět, jak moc nám chybí dva tři hráči střední generace. Ale hlavně se z toho poučit do budoucna. Příští týden hostíme poslední Vraňany, nesmíme nic podcenit a konečně znovu zvítězit.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 9. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – SK Labský Kostelec 1:2 (1:0)

Branky: 43. Plaček – 71. Banga, 90.+3 Hájek. ŽK: Kubíček – Novák, Pazderka, Banga. Rozhodčí: Pixa – Kulhánek, Odolán. Diváci: 65.

Libiš: Chládek – Svoboda, Chorvát (71. Munzar), Bušínský, Kubíček – Brdlík – Vondra (90. Kletečka), Havlík, Nejezchleba, Pospíšil (88. Kašpárek) – Plaček (71. Šandor).

Reklama