| |

Muži B: První domácí výhra. Libiš – Zálezlice 1:0

Libišské B mužstvo v sobotu 30. září porazilo doma Zálezlice 1:0 a získalo do tabulky tři body za úvodní domácí výhru v aktuálním soutěžním ročníku.

Béčko v této sezóně zatím doma dvakrát prohrálo a jednou remizovalo. Dosavadní obě výhry v úvodních šesti kolech zaznamenalo ve Velkém Borku a v Tišicích. Právě na výhru z předchozího týdne chtělo mužstvo navázat doma proti Zálezlicím.

V základní sestavě tentokrát chyběl absentující Filip Nejezchleba, který dal v předchozích dvou zápasech po jedné brance. Naopak se v sestavě objevil Jan Vetešník, jenž nemohl kvůli trestu za červenou kartu nastoupit v dopoledním zápase A mužstva. V úvodu zápasu naše mužstvo podržel brankář Jan Škrna, který zneškodnil dvě šance soupeře.

V devatenácté minutě byl před vápnem soupeře faulován zmíněný Vetešník, který si následně postavil míč a prudkou střelou z přímého kopu nedal brankáři soupeře šanci. Dal tak jediný gól zápasu.

Před přestávkou mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Filip Mündl, který ale po dalším faulu na Vetešníka neproměnil penaltu, když branku přestřelil.

Druhý poločas ovlivnily také dvě červené karty v podání hráčů Zálezlic za nesmyslné zákroky, které s fotbalem neměly nic společného. V závěrečných patnácti minutách naše mužstvo neproměnilo minimálně sedm šancí a zápas tak skončil hubenným vítězstvím 1:0.

Na závěrečných necelých dvacet minut naskočil v dresu B mužstva také Karel Munzar, jenž působil dříve v mládeži Libiše a jehož příchod z Neratovic se podařil uskutečnit těsně před koncem přestupního termínu.

Naopak největším negativem zápasu je zranění Filipa Mündla, který si v závěru utkání vyhodil koleno a podzimní část sezóny pro něj, s ohledem na podezření přetržených postranních vazů v koleni, skončila. Všichni mu přejeme brzké uzdravení.

„Konečně domácí výhra, která ale byla neskutečně utrápená. Na začátku zápasu byli lepší hosté a mohli klidně vést o dvě branky, ale zatímco minulý týden chycenou penaltou podržel David Chládek, tentokrát držel čisté konto Honza Šrkna. Až po nějakých deseti dvanácti minutách jsme se dostali více do hry, lépe začali nabírat dva rychlé protihráče a vyvrcholilo to gólem Honzy Vetešníka z přímého kopu. Až zbytečně moc jsme téměř při každé příležitosti hledali přihrávkou právě Honzu, který to sám vše uhrát nemohl. Před poločasem nás mohl uklidnit Filip Mündl, který ale nedal penaltu. Přál jsem si do druhého poločasu, aby kluci hráli více týmově a přidali branky, protože soupeř po aktivním úvodu zápasu odešel fyzicky i mentálně, což pak vygradovalo oplácením, hecováním a dvěma červenými kartami. Ale bylo to zbytečně nervózní, komplikované a zbrklé. V závěru jsme asi pětkrát přestřelili bránu z hranice vápna, další tři nebo čtyři šance chytil David Zunt v brance Zálezlic. Mohlo to dopadnout tak, že si buď dají gól všichni, nebo hosté z nějaké náhodné akce či standardní situace vyrovnají. Nakonec se nestalo ani jedno a protrápili jsme s k první domácí výhře v sezóně. Ta je důležitá i z pohledu tabulky, kde jsme odskočili na rozdíl sedmi bodů od posledních tří míst před následujícími náročnými zápasy v Horních Beřkovicích a s Kostelcem.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal.cz Okresní přebor – 7. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – TJ Sokol Zálezlice 1:0 (1:0)

Branka: 19. Vetešník. ŽK: Bušínský, Kubíček – Plicka, Halas. ČK: Kormosh Maksym, Plicka. Rozhodčí: Blahout Jiří – Driml Petr. Diváků: 80.

Libiš: Škrna J. – Svoboda, Chorvát, Bušínský, Mündl F. (87. Kašpárek), Kubíček – Brdlík, Havlíček (46. Plaček), Havlík (77. Munzar), Pospíšil (80. Kletečka) – Vetešník (87. Tůma).

Reklama

Tabulka po 7. kole:

#KLUBZVRPSKÓREB
1.SK LABSKÝ KOSTELEC, z.s.751124:516
2.FK Vysoká z.s.750232:1615
3.Tělocvičná jednota Sokol Čečelice742130:1314
4.Tělovýchovná jednota Řepín, z.s.742124:1214
5.TJ Byšice, z.s.640218:1112
6.SK Slavia Velký Borek, z.s.640214:812
7.SK Mšeno z.s.740318:1712
8.TJ Slovan Horní Beřkovice z.s.732214:1211
9.Tělovýchovná jednota Sokol Libiš, z.s.731311:910
10.Tělovýchovná jednota Sokol Tišice, z.s.730421:189
11.Tělocvičná jednota Sokol Dolní Beřkovice730419:219
12.FK PŠOVKA MĚLNÍK71068:263
13.T.J. Sokol Zálezlice z.s.710611:313
14.AFK Vraňany, spolek70079:540
Reklama