|

Muži B: První jarní výhra. Libiš – Mšeno 3:1

B mužstvo Libiše odehrálo páté jarní mistrovské utkání v rámci mělnického okresního přeboru a v domácím utkání se Mšenem se dočkalo prvního vítězství, když svého soupeře porazilo 3:1.

Béčko v úvodních čtyřech zápasech zaznamenalo remízy s Velkým Borkem (0:0), ve Vraňanech (1:1), prohru s Vysokou (1:4) a minulý týden opět remízu v Obříství (1:1). Pro utkání nebylo k dispozici hned několik zraněných hráčů, ale hrát nemohl ani například Patrik Brdlík kvůli pracovním povinnostem.

Do zápasu proti Mšenu béčko vstoupilo s jasným cílem – vyhrát! A od úvodní minuty byl náš tým jasně lepší, dominantnější, ale zároveň také hodně nepřesný a netrpělivý. Zároveň náš tým zahazoval jednu šanci za druhou a skóre zůstávalo bezbrankové. Nakonec po ojedinělé šanci trefili hosté břevno, ale míč se naštěstí odrazil zpět do hřiště.

Až v posledních deset minutách prvního poločasu se konečně podařilo hru trochu rozhýbat a výsledkem byly dva rychlé góly. Nejprve se po centru Matějky z pravé strany prosadil tečí u přední tyče Ondřej Eisner (v zápise o utkání rozhodčí chybně označil za střelce Matějku), krátce poté šel Zdislav Ciolek do rychlého brejku, připravil míč Filipu Nejezchlebovi, který následně prostřelil brankáře a zvýšil na 2:0.

Na začátku druhého poločasu Eisner trefil z vápna břevno, ale nakonec to byli hosté, kteří se po hodině hry dočkali hosté snížení, když se povedenou střelou zpoza vápna trefil Michal Dohnalík. To bylo ale ze strany soupeře vše. Libišskému týmu se podařilo o dalších deset minut později přidat třetí gól, když Eisner poslal za obranu Ciolka, ten si připravil míč a centrem našel na zadní tyči nabíhajícího Matějku, jenž dal hlavou třetí gól Libiše.

V dalším průběhu zápasu měl náš tým ještě minimálně dalších deset střeleckých příležitostí, ale brankář Mšena Lukáš Miler si zachytal téměř jako na kvalitním brankářském tréninku, když většina libišských střel šla přímo na něj, nebo hodně mimo branku. Zápas tak skončil vítězstvím B týmu 3:1.


Okresní přebor Sportfotbal – 19. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – SK Mšeno 3:1 (2:0)

Branky: 38. Eisner, 40. Nejezchleba, 69. Matějka – 59. Dohnalík. ŽK: Mündl F. – Dvorný. Rozhodčí: Horáček. Diváci: 60.

Libiš: Chládek – Mündl F. (62. Buzek), Mündl M., Chorvát (70. Mošna) – Matějka, Eisner, Elysberg, Svoboda – Nejezchleba – Havlík (73. Kletečka), Ciolek.


Cíl zápasu byl jasný – vyhrát a konečně si připsat plný počet bodů. To jsme splnili, i když jsme nebyli v kompletním složení, ale opět nás doplnili naši nejčastější „pomocníci“ z A týmu, na kterých je vidět, že si chtějí nejen zahrát, ale hlavně i vyhrát.

První poločas jsme hráli hodně netrpělivě a spoustu akcí jsme zazdili sami vlastní zbrklostí a nepřesností. Soupeřovu jednoduchou hru nakopávaných míčů směrem na Martina Veselého se nám ve většině případů dařilo eliminovat a do ničeho jsme je, kromě břevna v prvním poločase a inkasované branky v druhém poločase, nepustili.

V zápase jsme byli dominantní a až na pár minut v úvodu druhého poločasu jsme ho měli naprosto pod kontrolou. Jen je škoda, že jsme převahu nevyjádřili aspoň dalšími pěti góly. To by tak asi odpovídalo. Jen Filip Nejezchleba a Zdíša Ciolek mohli dát oba po třech gólech. Ale asi si to schováváme na další zápasy. Vítězství je důležité i z pohledu tabulky a odskočení od její spodní části.
Ondřej Eisner, trenér B týmu
Reklama