|

Muži B: Pšovka B – Libiš 0:3

„B“ mužstvo začalo nový soutěžní ročník mělnického Okresního přeboru vítězstvím 3:0 na hřišti dalšího béčka v soutěži – Pšovky Mělník.

Do zápasu jsme nastoupili bez jediných dvou třicátníků v našem týmu – Eisnera s Chorvátem, kteří nemohli hrát kvůli zranění/nemoci. Kapitánem mužstva tak byl Lukáš Svoboda, který byl v sedmadvaceti letech nejstarším hráčem na hřišti v libišském dresu. V sestavě naopak nechyběli dorostenci, kteří povýšili v létě do béčka – David Bušínský, Filip Nejezchleba, Jan Čepec i Dominik Rezner, jenž hraje za dorost i béčko.

Skóre otevřel v 17. minutě Jan Čepec, který navázal na svých šest gólů z letní přípravy. Ještě do přestávky jsme dali další dvě branky, jednu z nich Andrii Tsopa, náš druhý gól byl v zápise označen jako vlastní.

Od 23. minuty jsme hráli bez vyloučeného Mykhayla Lohoydy. Ale nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce a získali hodně cenné tři body hned na úvod nové sezóny. Zvlášť, když si uvědomíme, že v minulé sezóně jsme na Pšovce prohráli 0:7…

V případě našeho týmu se jedná o první vítězství na hřišti soupeře v úvodním zápase nové sezóny od 8. srpna 2015, kdy jsme tehdy na úvod sezóny 2015/2016 vyhráli stejným výsledkem na hřišti FK Kralupy.

Okresní přebor Mělník 2022/2023 – 1. kolo:

FK Pšovka Mělník „B“ – TJ Sokol Libiš „B“ 0:3 (0:3)

Branky: 17. Čepec Jan, 23. Eder Roman (vl.), 37. Tsopa Andrii. ŽK: Jenč, Dohnal, Kos – Matějka, Mündl F. ČK: Lohoyda. Rozhodčí: Stibůrek Petr – Eder Oldřich, Pomykáček Roman. Diváci: 100.

Pšovka: Jenč – Strnad, Cemper (73. Šára), Bursa (80. Klenotič), Dohnal, Bláha, Eder, Lelek, Merta, Ježek (69. Svoboda), Kos.

Libiš: Chládek – Matějka (89. Kletečka), Bušínský, Mündl M., Lohoyda, Svoboda, Nejezchleba, Tsopa, Ciolek, Čepec (58. Mündl F.), Rezner.

Zbylé zápasy 1. kola:

• Zálezlice – Velký Borek 0:5 (21. a 53. Nesládek, 29. a 47. Minář, 73. Lamač),
  • Čečelice – Kostelec 1:1 (71. Černý – 34. Schreiber)
  • Tišice – Mšeno 4:1 (20. Oplt, 67. Trédl, 72. Novák, 86. Lauda – 55. Veselý, ČK: 11. Valenta – Mš.)
  • Vojkovice – Obříství 0:1 (43. Franz)
  • Dolní Beřkovice – Vysoká 1:3 (32. Slezák – 4., 42. a 77. Gabčo)
  • Horní Beřkovice – Vraňany 2:2 (60. z pen. Hála, 81. L. Polák – 2. Švejcar, 33. Švejcar).