| |

Muži B: Remíza s Řepínem

Libišské B mužstvo i po třetím odehraném utkání nové sezóny stále čeká na plný bodový zisk. V domácím utkání s Řepínem totiž v sobotu 2. září pouze remizovalo 2:2.

Oproti předchozím dvěma zápasům se našemu týmu podařilo jít do vedení, když Lukáš Svoboda získal odkopnutý míč na polovině hřiště, narazil si s Vojtou Plačkem, který míč šikovně posunul za obranu a Svoboda přehodil brankáře a poslal Libiš do vedení.

To vydrželo pouze jedenáct minut, kdy hosté využili schopnosti Adama Sítaře vhodit míč od postranní čáry až před branku a Aleš Kořínek si nikým nehlídaný naběhl do vápna a prostřelil Davida Chládka.

Ještě před poločasem se ale Libiš dočkala druhého gólu, když byl v pokutovém území faulován Ondřej Havlík a následnou penaltu proměnil Filip Mündl. Samotné penaltě předcházela ještě červená karta, když se hostující Michal Labuť, jenž už měl jednu žlutou kartu ze začátku zápasu, rozhodl se slovy „vždyť to tak dělají v televizi“ rozdupat penaltový puntík…

Krátce po změně stran ale hosté srovnali také po penaltě, kterou proměnil Adam Sítař. Ani jednomu z týmů se ve zbytku zápasu nepovedlo využít jedinou z mnoha šancí a utkání tak skončilo remízou 2:2.

„Šlo o vyrovnané utkání, ve kterém jsme byli v prvním poločase lepší a dominantnější, ale i hosté byli nebezpeční. Především po pravé straně, kde využívali rychlosti svého krajního hráče. Škoda, že jsme dostali gól po autovém vhazování, kdy se nechytneme s nabíhajícím hráčem. Vyloučení soupeře nám nijak nepomohlo, naopak jsme se ve druhém poločase trápili a přizpůsobili se hře soupeře, který si odvezl zaslouženě bod za remízu. Stejně jako minule, i tentokrát jsme neproměnili velké množství šancí. Jen v druhém poločase jsme šli třikrát z poloviny hřiště sami na branku a několikrát jsme zakončovali po pěkných akcích ze strany a centrech, ale naše zakončení bylo žalostné a i (ne)brankář Werner neměl problém většinu střel chytit. Případně jsme ho trefili. Řepín se v soutěži určitě neztratí, má dostatečně zkušené mužstvo a i v deseti si vytvořili dostatek šancí na to, aby u nás vyhráli. My musíme jednoznačně zlepšit koncovku, jinak vyhrávat nebudeme doma ani venku.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 3. kolo

TJ Sokol Libiš – TJ Řepín 2:2 (2:1)

Branky: 26. Svoboda, 45. Mündl F. z pen. – 37. Kořínek, 50. Sítař z pen. ŽK: Labuť, Horník. ČK: Labuť. Rozhodčí: Stejskal Miloš – Hartig Libor, Novotný Sebastian. Diváků: 80.

Libiš: Chládek – Mündl F. (85. Tůma), Eisner, Chorvát – Svoboda, Nejezchleba, Brdlík, Kubíček (77. Kašpárek) – Havlíček (83. Pazdera) – Plaček, Havlík.