| |

Muži B: Třetí prohra v řadě. Čečelice – Libiš 3:1

Libišský B tým nedokázal bodovat ani ve třetím utkání za sebou, když v rámci 18. kola podlehl ve Všetatech domácím Čečelicím 1:3. Jedinou branku Libiše dal Ondřej Havlík.

Béčko šlo do zápasu s cílem napravit dosavadní jarní bilance jedné výhry a dvou porážek, ale bodový zisk se rozšířit nepodařilo. Domácí se ujali vedení po sedmi minutách, kdy se z přímého kopu trefil nejaktivnější domácí hráč Pavel Palička.

Libiši se podařilo srovnat skóre ve 21. minutě, kdy Vojtěch Chalupa nevzdal souboj v pokutovém území a následně předložil míč zpětnou přihrávkou před branku a kapitán Ondřej Havlík levačkou poslal míč k zadní tyči mimo dosah všech domácích včetně brankáře.

Další slibné protiútoky Libiš nedotáhla do pořádné finální fáze a do kabin se šlo za stavu 1:1. Téměř okamžitě po změně stran se vyplatilo domácímu týmu poločasové střídání, když Tomáš Kolínský využil nedůrazného odkopu od z vápna Libiše a dotlačil míč do sítě.

V dalším průběhu zápasu se ani jedno z mužstev do velkých šancí nedostávalo. Výjimkou bylo několik střel domácích a špatně řešené protiútoky Libiše. Po jednom z nich v závěru zakončoval Vojtěch Plaček pouze do boční sítě. A největší rozruch vzbudil za stavu 2:1 centr z pravé strany v podání Adama Tůmy, jehož nepovedený centr mířil k přední tyči a domácí brankář si míč málem hodil až do sítě, ale na poslední chvíli jej dokázal ještě odvrátit na roh.

A v nastaveném čase se domácím podařil rohový kop a definitivně rozhodli o své výhře 3:1.

„Chtěl jsem, aby kluci bojovali jako jeden tým bez ohledu na to, jestli je v sestavě pět lidí z áčka nebo osm dorostenců. To se oproti předchozímu zápasu s Velkým Borkem zlepšilo, ale na body to nestačilo. V mých očích jsme s Čečelicemi odehráli vyrovnaný zápas. Hrálo se bez velkého množství šancí, v druhém poločase kromě druhého gólu šla přímá střela na branku až někdy po dvaceti minutách hry. Ale je třeba sportovně přiznat, že domácí měli určitě trochu více ze hry, měli větší manévrovací prostor co se týče střídání a oživení hry a především byli dravější směrem do ofenzivy. My až na jednu šanci v závěru a „nerozbalený“ dárek od brankáře, který si málem hodil sám míč do branky, jsme byli bezzubí a o brejky jsme se připravovali sami nepřesnostmi. V prvním poločase jsme měli využít lépe některé situace i většího důrazu a klidně jsme mohli bodovat. Tak snad to zlomíme příště…“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 18. kolo

TJ Sokol Čečelice – TJ Sokol Libiš „B“ 3:1 (1:1) – hráno ve Všetatech

Branky: 7. Palička, 47. Kolínský, 90. Lauda – 21. Havlík. ŽK: Lauda, Szen – Plaček, Kubíček. Rozhodčí: Blahout – Hamáček, Driml. Diváci: 110.

Libiš: Chládek – Tůma, Muška, Havlíček, Machka – Chalupa (78. Kletečka) – Plaček, Nejezchleba, Havlík (61. Eisner), Kubíček – Icik.