|

Muži B: Vojkovice – Libiš 2:3

Čtyřiadvacáté kolo mělnického okresního přeboru zavedlo libišský B tým na hřiště do Vojkovic. V zápase proti poslednímu týmu tabulky náš tým brzy prohrával, ale skóre dokázal otočit a nakonec vyhrát 3:2.

Na první branku zápasu velmi slušně zaplněný areál ve Vojkovicích nemusel čekat dlouho. V podstatě hned po rozehrání se domácí po špatné přihrávce dostali k rohovému kopu, po kterém se u přední tyče nejrychleji dotkl míče domácí Lukáš Temiak a míč se po odrazu od brankáře i tyče dostal až za brankovou čáru.

Domácí povzbuzeni brzkým gólem měli hodně bojovnou náladu, ale náš tým dokázal poměrně záhy skóre otočit. Nejprve Eisner přihrávkou našel Ciolka, který díky své rychlosti prchl domácí obraně a prostřelil po zemi brankáře. Krátce poté se situace opakovala jen s tím rozdílem, že tentokrát Zdislav Ciolek s míčem proběhl až téměř k brankové čáře, odkud připravil míč po zemi pro nabíhajícího Honzu Čepce, který míč doklepl do branky. A rázem jsme vedli 2:1.

Sotva se na světelné tabuli objevila patnáctá minuta zápasu, bylo opět srovnáno, když domácí využili zaváhání libišské obrany a po ztrátě míče na hranici vápna si míč rychle připravil Aramo Karapetyan a přesnou střelou srovnal. Libišský tým byl dominantnější na míči, snažil se vytvářet si šance, ale i vinou častých nepřesností útočná fáze vázla.

Nakonec se ale podařilo ještě do poločasu vstřelit třetí gól, který byl nakonec vítězný. Honza Čepec si převzal míč na středu hřiště a postupoval na poslední obránce. Dobře jej doplnil Ondra Havlík, který si přihrávku od Čepce převzal ve vápně a střelou kolem brankáře nám vrátil opět vedení.

V druhém poločase mohl náš náskok zvýšit Zdislav Ciolek, ale tentokrát při jeho sólu zasáhl skvělým zákrokem domácí brankář. Domácí trefili po jedné z akcí břevno a pár minut před koncem zápasu se domácí dostali ještě po standardní situaci k odraženému míči ve vápně, kapitán Karel Pražák chytře poslal míč po zemi mezi nohama asi šesti hráčů včetně libišského brankáře, ale před brankovou čárou míč mířící do prázdné branky vykopl Eisner. Utkání tak skončilo výhrou Libiše 3:2.


„Zápas jsme začali brzkou inkasovanou brankou, ale v průběhu prvního poločasu jsme dokázali nejprve skóre otočit a následně zareagovat vítěznou trefou i na druhý inkasovaný gól. V prvním poločase se ještě hrál dobrý fotbal a přítomným divákům se zápas určitě líbil, protože utkání mělo tempo a domácí se snažili využít energie po rychle vstřeleném gólu. Bohužel druhý poločas měl s fotbalem společného velmi málo. Hrálo se na 70 metrech a míče si prakticky vyměňovali jen obránci dlouhými nákopy. Střed hřiště neexistoval a kdyby se někdo zeptal, kde jsou záložníci obou týmů, tak by je hledal na hřišti marně. Neexistovala téměř žádná mezihra a bylo jen otázkou, zda uděláme další chybu a darujeme soupeři nějaký bod. Naštěstí domácí trefili břevno a při druhé šance jsem míč vykopl z brankové čáry.

Bohužel se nám nedaří v posledních zápasech přenést věci z tréninku do zápasu a místo jednoduchého fotbalu plného pohybu, který se nám dařil během zimy a na začátku jara, volíme často složitá řešení a komplikujeme si hru zbytečnostmi. Pochvalu za zápas určitě zaslouží Lubomír Borč, dorostenec ročníku narození 2005, který odehrál celé utkání na levé straně obrany a proti jednomu z nejpohyblivějších hráčů soupeře si vedl velmi dobře. Se vším respektem k soupeři, tři body proti poslednímu týmu tabulky byly povinností bez ohledu na absence a tradičně pozměněnou sestavu. Jen to mohlo být poklidnější, kdybychom si to sami nekomplikovali.“

Ondřej Eisner, trenér

Okresní přebor Mělník – 24. kolo

SK Vojkovice – TJ Sokol Libiš „B“ 2:3 (2:3)

Branky: 1. Temiak, 15. Karapetyan – 7. Ciolek, 10. Čepec, 30. Havlík. ŽK: Šlampa, Ludický, Pražák – Havlík, Chorvát, Čepec. Rozhodčí: Demeter – Krátký, Toráč. Diváci: 100.

Libiš: Kundrát – Matějka (57. Plaček), Buzek, Chorvát, Eisner, Borč – Brdlík, Havlík (78. Srch), Nejezchleba – Ciolek – Čepec (90. Kletečka).

#KLUBZVRPSB
1.FK Vysoká z.s.23173384:4054
2.Tělovýchovná jednota Sokol Obříství23173351:2554
3.SK Slavia Velký Borek, z.s.23134648:2243
4.Tělovýchovná jednota Sokol Tišice23131968:6240
5.Tělocvičná jednota Sokol Čečelice23114865:4337
6.SK Labský Kostelec23107654:3537
7.TJ Slovan Horní Beřkovice z.s.23105858:4235
8.TJ Sokol Libiš „B“231031048:4233
9.FK PŠOVKA MĚLNÍK B2386964:4630
10.SK Mšeno z.s.23811446:4925
11.Tělocvičná jednota Sokol Dolní Beřkovice23651232:6123
12.TJ Sokol Zálezlice23631430:7621
13.AFK Vraňany23441544:10116
14.SK VOJKOVICE23231825:739