| |

Muži B: Výhra v souboji „béček“ díky premiérovým gólům

Libišské béčko zvládlo závěrečný podzimní zápas, když zvítězilo v souboji s druhým rezervním týmem v rámci okresního přeboru. Pšovku Mělník jsme porazili 2:1.

K zápasu bylo připraveno tentokrát pouze dvanáct hráčů + náhradní brankář Jan Škrna, který nakonec opět zasáhl do hry v samém závěru jako střídající hráč.

Domácí Pšovka měla během prvních deseti minut zápasu tlak, ale ze sedmi nebo osmi rohů v úvodu zápasu vytěžila pouze jedno zakončení hlavou těsně vedle. Jinak Libiš dokázala všechny centry pohlídat.

Poté se libišskému týmu podařilo převzít kontrolu nad zápasem, nedávalo prostor domácím hráčům a nakonec v 18. minutě otevřel skóre Karel Munzar, který se protáhl s míčem po přihrávce od Havlíka do vápna a poslal míč přesně podél brankáře. Do konce prvního poločasu se do zajímavých příležitostí dostal opět Munzar a další hráči, ale nakonec poločas skončil těsným vedením našeho mužstva.

Po změně stran měli domácí opět v prvních pěti minutách několik rohů, ale nakonec mohl zvýšit na 2:0 Tůma, který ale po pěkné akci zakončil z pravé strany i kvůli mírné teči brankáře vedle. Po následném rohu si ale stejný hráč počkal na vápna na přihrávku od Nejezchleby přímo od rohového praporku, míč si přiklepl a levačkou zpoza vápna uklidil míč k tyči. Stejně jako Karel Munzar i Adam Tůma tak vstřelil svůj premiérový gól sezóny.

Domácím se podařilo v 67. minutě snížit na 1:2, když nejvyšší hráč na hřišti Jan Cemper hlavou po přímém kopu poslal míč k tyči. Před vyrovnáním zachránil Libiš brankář David Chládek skvělými dvěma zákroky proti Svobodovi a dorážejícímu Baracovi. Následně na prudký centr ze strany nedosáhl ve skluzu Eder. Domácí vrhli všechny síly do útoku, při standardních situacích chodil do vápna i brankář Jenč, ale těsné vedení udržela Libiš až do konce. A to i vinou neproměněných šancí po protiútocích, kterých bylo v závěru minimálně na další tři branky.

Béčko si připsalo pátou výhru v sezóně a se 16 body přezimuje na desátém místě tabulky.

„Na zápas jsme opět vyrazili v podstatě jako torzo mužstva, na střídání jeden hráč a náhradní brankář. Před zápasem se mě dokonce místní ptali, jestli nepřijel dorost, ale nakonec jsem klukům zkazil věkový průměr na 22. Na hodně těžkém, bahnitém a klouzavém hřišti byli v úvodu lepší domácí, ale ze série rohů měli jen jednu hlavičku. Poté jsme udělali jednu drobnou změnu v rámci rozestavení, napadali jsme níž a rázem jsme začali získávat téměř všechny odražené míče. Výsledkem byl vedoucí gól, další příležitosti i dominance v soubojích. Dařilo se nám zastavovat nebezpečné hráče soupeře daleko od branky a zaslouženě jsme vedli. V druhém poločase jsme čekali víc na protiútoky, navíc po druhém vstřeleném gólu, kdy jsme na Adama Tůmu křikli ať si počká za vápnem na odražený míč, domácí ho ignorovali, a tak nakonec mohl využít chytře rozehraného rohu. Pochvalu zaslouží i Filip Nejezchleba, který Adama viděl a nebál se mu míč na vápno poslat. Domácí pak využívali nákopy na vysokého Jana Cempera, kterého jsme nakonec nedokázali jednou zastavit a hlavnou po přímém kopu snížil. Další šance domácích jsme ale přežili, sami jsme nedokázali proměnit asi pět nadějných protiútoků, a tak nakonec zápas skončil výhrou 2:1. Na zdevastovaném hřišti jsme zápas všichni odmakali na maximum a získali jsme důležité tři body před zimní přestávkou. Pochvalu zaslouží úplně všichni a zároveň díky všem, kteří nás přijeli na Pšovku podpořit.

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 13. kolo

FK Pšovka Mělník „B“ – TJ Sokol Libiš „B“ 1:2 (0:1)

Branky: 67. Cemper – 18. Munzar, 52. Tůma. ŽK: Havlík, Šandor. Rozhodčí: Eder – Stibůrek, Dudok. Diváci: 60.

Libiš: Chládek – Kašpárek, Eisner, Havlíček, Kubíček – Brdlík – Tůma (90. Škrna J.), Nejezchleba, Munzar (46. Šandor), Kletečka – Havlík.