| |

Muži B: Vysoká – Libiš 5:3

Libišské B mužstvo o uplynulém víkendu zajíždělo na hřiště Vysoké, kde prohrálo 3:5, když se v zápase hned čtyřikrát trefil domácí kapitán Rolenc.

Domácí tým šel v zápase do vedení v sedmé minutě, kdy se po nedůrazu dostal na rohu vápna k míči Jan Rolenc a povedeným obstřelem poslal míč k zadní tyči. V dalších minutách měli domácí několik šancí, ale výborně chytající David Chládek míče vyrážel i vykopával z brankové čáry.

Ve dvacáté minutě si domácí obrana vybrala slabší chvilku, když jeden ze stoperů podskočil míč odražený od země, Martin Šandor chyby využil a sám před brankářem střelou po zemi vyrovnal na 1:1. Po půl hodině hry si ale domácí vzali vedení zpět, když po dalším nedůrazu došlo nakonec k faulu ve vápně a Tomáš Vodička proměnil penaltu.

Několik velmi dobrých akcí v podání našeho mužstva zastavilo ofsajdové postavení, jeden gól nebyl uznán pro faul před střelou a nakonec první poločas skončil vedením domácích o gól.

Domácí kapitán Rolenc v 51. a 72. minutě zkompletoval hattrick a domácí tak vedli již o tři branky. Ale náš tým se nevzdal a v 83. minutě nejprve snížil Jaroslav Srch a o necelé dvě minuty později to bylo již jen o gól po perfektní přihrávce Nejezchleby a zakončení Havlíka kolem brankáře.

Nakonec to byli ale opět domácí, kteří díky čtvrtému gólu Rolence odskočili na 5:3, když po chybné zpětné přihrávce využili rychlosti Dzimka, jenž po rychlém brejku připravil snadnou pozici pro Rolence.

Po jedenáctém kole tak zůstává béčko na desátém místě v tabulce okresního přeboru.

„K utkání na Vysokou jsme vyrazili s řadou absencí a museli jsme improvizovat. Ač to bude znít možná absurdně, tak i přes prohru 3:5 nemám klukům co vytknout. Domácí potrestali naše chyby v rozehrávce nebo nedůrazné odkopy kolem vápna. Z naší strany to byl co se týče kombinační hry velmi solidní zápas, ale zkrátka nám chybí nějaký střelec/zabiják jako mají ostatní týmy. Martin Šandor by taky mohl patřit mezi nejlepší střelce soutěže, ale proti Vysoké vydržel 25 minut a musel střídat. Akorát to ukazuje, že trénovat se musí na každé úrovni. Vydržet v osmnácti letech pětadvacet minut je ostuda. Jsem rád, že jsme zápas za stavu 1:4 nevzdali a ještě jsme to zdramatizovali pěknými góly. Pokud bychom byli v kompletním složení, tak bychom možná dosáhli aspoň na bod. Ale celkově Vysoká vyhrála zaslouženě, protože potrestali všechny naše chyby a řadu dalších šancí jim zlikvidoval David Chládek. Většinou nikoho z jednotlivců nevyzdvihuji, ale tentokrát udělám výjimku. Smekám klobouk před Radkem Pilařem, který už oficiálně nehraje a chodí nám pomáhat na zápasy jako vedoucí. Tentokrát ale odehrál celé utkání a vedl si skvěle. Dík patří také oběma dorostencům Jardovi Srchovi a Martinu Řezáčovi, kteří po dopoledním zápase dorostu ještě šli pomoct béčku. A Jarda byl za svůj výkon nakonec odměněn gólem. Pokud by nešli, prakticky celý zápas by musel odehrát náhradní brankář. To asi o stavu našeho týmu s blížícím se koncem podzimní části vypovídá nejlépe…“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 11. kolo

FK Vysoká – TJ Sokol Libiš „B“ 5:3 (2:1)

Branky: 7., 51., 72. a 86. Rolenc, 32. Vodička z pen. – 20. Šandor, 83. Srch, 85. Havlík. Rozhodčí: Pixa – Pochman, Kulhánek. Diváci: 45.

Libiš: Chládek – Svoboda, Eisner, Pilař, Kubíček – Brdlík (72. Řezáč) – Tůma (90. Škrna J.), Nejezchleba, Havlík, Kletečka – Šandor (31. Srch).