Muži B: Zálezlice – Libiš 3:1

Libišské béčko nedokázalo zvrátit sérii porážek ani ve 20. kole mělnického okresního přeboru, když prohrálo na hřišti Zálezlic 1:3.

Zápas pro náš tým začal špatně a hned v první minutě jsme inkasovali poté, co náš brankář podskočil centr z pravé strany a domácí kapitán Plicka poslal míč do sítě.

Vyrovnat se libišskému týmu podařilo ve 31. minutě, kdy se po levé straně hřiště protáhl Zdislav Ciolek a zpětnou přihrávkou připravil gól Radkovi Havlíčkovi, který poslal míč mimo dosah domácího brankáře. Střelec naší branky měl i další šanci, ale vychytal jej David Zunt. Šance měli i domácí hráči, ale buď je zastavil ofsajd nebo mířili nepřesně.

V druhém poločase byl náš tým více na míči, víc kombinoval, ale domácí potrestali chyby. Nejprve v 60. minutě využili po autu špatného bránění a sedm minut před koncem po brejku zvýšili na 3:1 v době, kdy libišští hráli hodně na riziko a snažili se vyrovnat. I když mělo naše mužstvo šance na dva zápasy, žádný gól už nepřidalo a opět prohrálo.

„Věřil jsem, že už sérii proher zastavíme, ale sráží nás mizerná produktivita, zbrklost, individuální chyby i nezájem o hru. Pak stačí trochu důrazu i nadšení ze strany soupeře. Fandit, co udělá někdo jiný na hřišti, k úspěchu nikdy nepovede na žádné úrovni.

Pro mě osobně je vítězem zápasu šestnáctiletý pomezní rozhodčí, který sice udělal hned v první minutě chybu, když neodmával aut a následně jsme dostali gól, ale za naši prohru rozhodně nemůže. Snášet urážky, nadávky a výhružky od přítomných diváků i domácího pořadatele, pro něj muselo být horší. Snad bude mít příště štěstí a víc lidí včetně hráčů jej radši podpoří než mu začne vyhrožovat zmlácením. Drž se, Patriku.“

Ondřej Eisner, trenér

SportFotbal Okresní přebor – 20. kolo:

TJ Sokol Zálezlice – TJ Sokol Libiš „B“ 3:1 (1:1)

Branky: 1. Plicka, 60. Vrtiška, 83. Chika – 31. Havlíček. ŽK: Latsko, Vrtiška, Chika, Vezhdel, Matoušek – Plaček, Pilař, Havlíček, Srch. Rozhodčí: Šmída – Dudok, Odolan. Diváci: 80.

Libiš: Škrna J. – Tůma, Eisner, Pilař (70. Brdlík), Machka – Plaček (64. Kašpárek), Nejezchleba, Havlík, Havlíček, Ciolek (86. Kletečka) – Icik (63. Srch).