| |

Muži A: Třígólová výhra v Dobříši i s čistým kontem

Libišské áčko po prohře v minulém kole na hřišti Velimi tentokrát získalo v druhém venkovním utkání za sebou plný počet bodů, když vyhrálo v Dobříši 3:0.

Trenér Miroslav Kratochvíl měl k dispozici opět omezený počet hráčů kvůli zdravotním problémům, na lavici náhradníků tak byli připraveni pouze tři hráči. Do sestavy se ale vrátili Pavel Macháček nebo Jan Vetešník.

V osmadvacáté minutě navíc musel kvůli poraněnému ramenu vystřídat Zdislav Ciolek. V té době už ale libišský tým vedl 1:0, když se ve 24. minutě prosadil Tomáš Přibyl. Tímto skóre také skončil první poločas.

Libišskému týmu se podařilo navýšit skóre v 73. minutě, kdy se prosadil Bessonov a výhru 3:0 pečetil v samém závěru Dominik Menčl. Kromě výhry a tří bodů určitě těší i čisté konto, které se podařilo týmu v čele s brankářem Kubou Kundrátem udržet poprvé od listopadu minulého roku, kdy Libiš porazila doma stejným výsledkem Sedlčany.

Čtyři kola před koncem je Libiš na jedenáctém místě s 34 body, na třináctou Dobříš má náskok patnácti bodů.

V sobotu 25. května v tradiční dopolední čas 10:15 hostíme Tuchlovice.

„Po týdenní pauze se do naší sestavy vrátil Pavel Macháček a i přesto, že nás momentálně trápí zranění a další zdravotní problémy, bylo naším cílem v zápase bodovat. To se nám nakonec podařilo a dokonce jsme udrželi čisté konto. Avšak utkání nebylo vůbec jednoduché, jak by se mohlo zdát podle výsledku. Do vedení jsme se dostali po gólu Tomáše Přibyla a toto vedení jsme si udrželi i po změně stran, kdy nám domácí tým dost zatápěl a měli jsme i štěstí, protože domácí neproměnili několik vyložených šancí. Pojištění vedení jsme přidali až v 73. minutě díky Dmirty Besonovi a fotbalovou lahůdku si pro samotný závěr připravil Dominik Menčl, který zpečetil naši výhru. Ve hře byl opět velmi vidět Vojtěch Chalupa. Společně s ním podávali dobrý výkon i Pavel Macháček a Jakub Moravec.“

Miroslav Kratochvíl, trenér Libiše

HDT.cz Krajský přebor – 27. kolo

MFK Dobříš – TJ Sokol Libiš 0:3 (0:1)

Branky: 24. Přibyl, 73. Bessonov, 90. Menčl. ŽK: Puchmajer – Kundrát, Moravec. Rozhodčí: Benák – Šmejkal, Žídek. Diváci: 250.

Libiš: Kundrát – Macháček, Chalupa, Procházka, Přibyl (84. Nejezchleba), Mündl M., Moravec, Ciolek (28. Menčl), Kvída, Bessonov (75. Muška), Vetešník.