|

Podzim 2022 – U19 Sokol Libiš

V podzimní části I.A třídy dorostu jsme si nevedli vůbec špatně. Prohráli jsme první utkání a pak následovala šňůra pěti zápasů a následných 15 bodů. Poté přišla série tří zápasů, ve kterých se nám nedařilo dát branky.

Šlo o atraktivní utkání doma s týmem Benátek, kde jsme nebyli horším týmem, ale rozhodla dosti přísně nařízená penalta. V utkání s Mělníkem, který doposud neprohrál jsme dominovali v první poločase a jenom kvůli třem neproměněným šancím svítilo na ukazateli skóre 0:0. Když se nám konečně podařilo vstřelit úvodní branku, soupeř srovnal pět minut před koncem.

V dalším utkání na půdě Kostelce byl náš výkon asi nejhorší a podlehli jsme domácímu týmu, který se na těžkém terénu pohyboval daleko lépe než naše mužstvo. Následovalo těžké utkání v Bakově, ale tým se kousnul a po bojovném výkonu bral tři body.

V předposlední kole nás čekal lídr soutěže Mnichovohradišťský SK, který mnoha týmům přiděloval výprask. V prvním poločase jsme hráli ustrašeně a soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Ve druhém bylo na hřišti jiné mužstvo, které ukázalo, že fotbal hrát umí a nejprve snížilo a pět minut před koncem pokukovalo po remíze, ale nejlepší střelec podzimu Šándor bohužel z pěti metrů přestřelil.

V posledním utkání jsme na těžkém terénu odehráli famózní první poločas, ale ve druhém to už tak dobré nebylo nicméně bereme tři body. Na podzim jsme udělali 25 bodů a v konečném pořadí nám patří 4. příčka.

Slova trenéra Michala Panochy

Chtěl bych všem klukům poděkovat za vzorný přístup k tréninkovým jednotkám a za velmi dobrou reprezentaci klubu. Vážím si i kluků, kteří nedostávali na podzim tolik šancí, ale i přesto na sobě pracovali a snažili se chodit na podstatnou část tréninků a byli součástí týmu. Chtěl bych vyzdvihnout i kluky, kteří chodili za B tým a svými výkony myslím vůbec nezklamali, ba naopak, byli i u celkem úspěšné mise tohoto týmu (Havlíček, Rezner, Plaček, Horký, Mošna, Škrna, Labounek).

Parta se ukázala i na rozlučce, kde místo mobilů se kluci bavili a bylo veselo.