TJ Sokol Libiš U19 – jaro 2022

Po celkem náročné zimní přípravě, ve které jsme absolvovali soustředění ve Stráži pod Ralskem, nás čekalo sedm mistrovských zápasů, které měly rozhodnout, zda se udržíme v krajském přeboru dorostu. Vstup do soutěže nám nevyšel tak, jak jsme si představovali. První tři utkání jsme prohráli, a tak soupeři, kteří byli v tabulce pod námi, ukrojili bodový náskok.

Před zimní přípravou odešel devítigólový Balog do Neratovic. Ze začátku to bylo znát, ale posléze se ukázali noví kanonýři. Kluci byli horší pouze v zápase v Kosmonosech. V dalším domácím utkání jsme remizovali po bojovném výkonu s týmem Poděbrad. Stále nebylo jasno, kolik týmů, a jak se bude hrát následná baráž. V důležitém zápase s Pšovkou jsme sice vedli 2:0, ale soupeř utkání otočil. S tím se nechtěl smířit kapitán mužstva Matěj Mündl, který již chodí s A týmem a zařídil důležité vyrovnání.

V posledních dvou utkáních kluci podali velmi dobré výkony a konečně jim to tam začalo padat. Nejprve jsme porazili Mělník a potom Český Brod. A zajistili si šesté místo, které nám zaručilo udržení v soutěži a zároveň dalších šest utkání hraných se soupeři z druhé skupiny o 9. – 12. místo.

Nakonec jsme skončili na 11. místě tabulky z 20 týmů. Chtěl bych všem klukům poděkovat, že si udělali dobrou partu a předváděli v krajském přeboru dobré výkony. Jsem u dorostu čtvrtý rok a musím říci, že díky klukům, kteří na sobě makali, mně práce přinášela radost.

V příštím ročníku bohužel budeme hrát 1.A třídu pouze s jedním dorostem a nebude to nic jednoduchého, ale pevně věřím, že udržíme všechny hráče pohromadě a znovu si kluci mezi sebou vytvoří dobrou partu, která bude i nadále trápit své soupeře. Letní soustředění proběhne v domácích podmínkách, zimní pojedeme zase někam na hory.

Barážová utkání

• Pšovka – Libiš 6:0
  • Švermov – Libiš 4:0
  • Libiš – Kunice 3:3
  • Libiš – Pšovka 4:2
  • Libiš -Švermov 2:0
  • Kunice- Libiš 4:0

Pro v další sezóně pouze 1.A třída a ne krajský přebor?

• Nedáme věkově dohromady dva dorosty.
  • Zařazování hráčů do týmu dospělých.

Střelci jara

• Kubíček – 4
  • Havlíček – 3
  • Rezner – 2
  • Čepec – 2
  • Šoul – 2
  • Nejezchleba, Šándor, Plaček – 1

Dorost opouští:

Mündl Matěj, Bušínský David, Čepec Jan, Nejezchleba Filip, Mošna Jakub.

Všem děkuji za velmi dobrou reprezentaci klubu a přeji hodně sportovního štěstí v týmu dospělých.

Trenér Michal Panocha