|

Starší žáci absolvovali soustředění ve Stráži pod Ralskem

Začátkem února jsme společně s dorostem navštívili Libiši dobře známou Stráž pod Ralskem a absolvovali zde zimní soustředění v rámci přípravy pro následující jarní část sezóny.

S kluky jsme, jednak prozkoumali tamní kopce a lesy, a jednak využili místní halu, tělocvičnu a bazén se saunou. Ranní výběhy nám provázel ať už štiplavý mráz, občasné sněžení nebo nepříjemný déšť. Třešničkou výletu byl klukům doposud neznámý běžecký „semafor“. Věřím, že někteří na něj budou dlouho vzpomínat.

Celé soustředění avšak nebylo jen o běhání a fyzické přípravě, ale i o menším soutěžení, formou tzv. „desetiboje“. Naši žáci soutěžili v disciplínách jako běh na 1500m, hod medicinbalem nebo v plavání.

Vše proběhlo v poklidu a bez vážnějšího zranění. Velký dík patří trenérům dorostu za celkovou organizaci soustředění a za možnost připojit se k nim.

Havlík Ondřej, hlavní trenér