Starší žáci: souhrn podzimní části sezóny 2023/24

Po podzimní části sezóny jsme na 5. místě s bilancí 4 výher (+ 1 kontumace), 1 remízy a 4 proher. Se skóre 35:21 držíme střed tabulky a budeme se chtít s Byšicemi poprat o 4. místo. Rád bych psal o místě třetím, ale to jsme si nechali zbytečně utéct posledním zápasem.

Sezónu jsme začali dvěma vysokými výhrami v domácím prostředí proti týmům ze spodní části tabulky. Obě tato utkání byla z naší strany zvládnutá jak po výsledkové, tak po fotbalové stránce. Kluci se snažili hrát fotbal, držet míč na zemi a kombinovat. Každým gólem se bavili a tak by to mělo být. K těmto zápasům bych mohl přirovnat i zápas ve Vysoké, která je na tom ze spodních týmů nejlépe, avšak fotbalovostí jsme podle mého názoru zcela jinde.

Bohužel to v tomto zápasu moc vidět nebylo a kluci se snažili spíše ukázat kvalitu samostatně než týmově. Posledním vyhraným zápasem bylo domácí střetnutí proti Byšicím. Tým, který je na tom velmi podobně jako my. Jak pozicí v tabulce, tak předváděnou hrou. Utkání jsme ale většinu času kontrolovali a netradičními střelci rozhodli v náš prospěch.

Prohry jsme zaznamenaly pouze proti triu vedoucích mužstev. V Měšicích nás zaskočil důraz a vyspělost protihráčů, i když jsme se na to připravovali a jsme si vědomi, že nejsme největší tým. Poslední zápas s Kostelcem, pořadově druhý, se nesl v podobném duchu. Bezbrankový výsledek jsme drželi do 60. minuty, ale o vše jsme se připravili zbytečnými chybami a nedůrazem.

Pravým opakem byly zbylé dvě porážky. Jak proti Velkému Borku, tak první zápas proti Kostelci, jsme předvedli pohledný fotbal. Soupeře jsme drželi bez míče a hráli si vlastní hru. Borku se nám podařilo dát 2 góly do poločasu, ale i přes to jsme prohráli.

S Kostelcem jsme opět hráli dlouho vyrovnané utkaní, ale nepodařilo se nám vstřelit góly. Na těchto zápasech bylo vidět, že můžeme hrát naprosto s každým. Nemusíme se nikoho bát, byť může být o tři hlavy větší nebo o míli rychlejší. Důležité je bojovat jeden za druhého a chtít hrát fotbal.

Máme přes zimu určitě, na čem zapracovat. Chce to poctivou docházku, kterou má jen hrstka hráčů a výsledky se brzy dostaví.

Děkuji za doplnění týmu mladším žákům, kteří s námi každým zápasem rostou a rozhodně se neztratí. Poděkování patří také našemu rozhodčímu Alešovi, díky kterému se můžeme plně věnovat trénování a nikoliv mávání či pískání.

Ondřej Havlík, trenér

Tabulka Okresního přeboru starších žáků po podzimní části sezóny 2023/2024