Zbytečná porážka!

Divize C: Libiš – Letohrad 1:2 (0:1)

Úvodní zápas nové sezóny jsme nezvládli. Proč?

Fotbal se hraje na góly a ne na šance. Soupeř bojovný, organizovaný v rozestavění 4-1-4-1…se zatahoval na svoji polovinu a hrál nám do otevřené obrany. Přitom jsme výborně vstoupili do zápasu. 1. min po pasu Kvídy Stibora jde sám na gólmana hostů a ten ho vychytal. 5. min opět Stibora a opět skvěle gólman soupeře. To byly 100% šance….soupeř v 17. min nastřeluje břevno…24. min 0:1 po ztrátě míče a střele z 25m do šibenice.

Druhý poločas opět ve stejné režii, soupeř zatažený s cílem hrát na rychlý protiútok. Hraje se mezi vápny…65. min – trestný kop z 20 m od pomezní čáry…střílený po zemi na první tyč, Macháček ho chce odkopnout a na mokrém terénu to špatně trefí a dává si vlastní gól!! Soupeře to ještě více nakoplo, nevypustil jediný souboj, poctivě se vracel a čas ubíhal…zahráváme spousty rohových kopů ale nic z toho. Ani volej Stibory a střela Šobra se neujaly.  Až v 90 min na půlce rozjel akci Přibyl a přes narážečku s Hamadou se dostal do vápna a snížil na konečných 1:2.

Šance, které jsme si v úvodu vytvořili, musíme proměnit. Naopak soupeř z druhé střely na branku skóruje a je v pohodě. Ve středu od 17.00 hod hrajeme 1. kolo MOL cup s SK Zápy.

Trenér Luboš Urban