|

Dorost: hodnocení podzimní části trenérem Michalem Panochou

Letní přípravu jsme začali poslední týden v červenci. V přípravě jsme absolvovali tři přípravná utkání s účastníky A.třídy. Jedno utkání jsme prohráli a dvě utkání jsme dovedli do vítězného konce. Zvláště to druhé bylo z naší strany hodně povedené, když jsme nasázeli týmu Zvíchovce čtyři branky. Věděl jsem, že pro nás bude podzim nesmírně těžký, protože odešlo 5 hráčů základní sestavy. V přípravě jsem byl bohužel zklamaný s účasti některých hráčů na trénincích. Myslím, že hráče s plným počtem tréninků bych spočítal na jedné ruce. Poslední týden se nám ještě ošklivě zranil Tomáš Buzek, který nám bohužel poté chyběl celý podzim. V začátku soutěže jsme jeli do Chotětova a myslím, že jsme zde neodehráli špatné utkání, kdybychom proměnili šance z prvního poločasu, brali bychom tři body. Druhý zápas na půdě Benátek se pro nás vyvíjel velmi dobře, ale v závěru domácí tým ukázal, že má více sil a otočil výsledek. V prvním domácím utkání jsme padli s týmem Klíčan o branku a zase se projevila neschopnost hráčů proměnit vyložené šance. Po tomto utkání přišli soupeři, kteří nám nedali vůbec žádnou šanci se prosadit. Přehráli nás po všech směrech a hlavně týmy Luštěnic a Klecan ukázaly, že si to asi mezi sebou rozdají o vítězství v soutěži. Jediným z pětice prohraných zápasů, kdy jsme si zasloužili alespoň bod, byl tým Dobrovic. V tomto zápase jsme díky bojovnosti a výbornému výkonu Chládka byli blízko od remízy. V dalším zápase jsme jeli na hřiště velmi dobře hrající Pšovky Mělník, ale první účast Martina Šobra a velmi dobrý výkon celého týmu znamenal první vítězství. Náš další soupeř z popředí tabulky asi nepřijel s plným kádrem a my jsme toho dokázali využít a znovu zvítězili. Zápas v Horkách jsme chtěli vyhrát, ale domácí tým byl v prvním poločase jasně lepší. Do druhého poločasu přišel úplně jiný tým, který alespoň srovnal na konečných 1:1. V dalším domácím utkání nás čekal tým Kralup nad Vltavou, který už také potrápil pár favoritů, ale v tomto zápase jsme odehráli asi nejlepší podzimní utkání. I když posledních 15 minut jsme už šlapali vodu, tak body i s trochou štěstí zůstaly doma. Závěr ukázal, že jedině dobrá práce kluků na tréninku může slavit úspěch. V zimní přestávce budeme muset hodně pracovat na střelbě, protože jsme mužstvem s nejmenším počtem vstřelených branek. Tak jak jsem řekl již v začátku, soutěž je náročná, ale věřím, že se nám na jaře povede zase o něco lépe. Chtěl bych všem klukům poděkovat a popřát jim hezké vánoce a šťastný nový rok. Poděkování patří i všem lidičkám, kteří nám celý podzim drželi palce a po celý podzim nám pomáhali