| |

Áčko hraje s Chomutovem zápas roku, béčko hostí Dolní Beřkovice

Oba mužské týmy Libiše hrají první červnovou sobotu v domácím prostředí. A mužstvo hostí v tradiční čas od 10:15 Chomutov, béčko od 14:30 přivítá Dolní Beřkovice.

Áčko má na programu poslední domácí zápas sezóny, ve kterém hostí Chomutov, jenž je v tabulce na pátém místě. Naše mužstvo je naopak dvě kola před koncem ročníku 2022/2023 na předposledním místě a poslední dva zápasy rozhodnou o setrvání v divizi nebo sestupu.

„Je to pro nás zápas roku. Pokusíme se v zápase s Chomutovem uspět a následně si to v posledním kole rozdat o všechno v Lounech. Nic ještě nevzdáváme,“ uvedl před zápasem trenér Luboš Urban.


Podzimní vzájemný zápas v Chomutově skončil v listopadu minulého roku těsnou výhrou domácího týmu 2:1. Áčko má na patnáctém místě 26 bodů, na dvanáctý tým ze Slaného ztrácí jeden bod.

Béčko je na tom, co se postavení v tabulce v rámci mělnického okresního přeboru lépe než náš A tým a na osmém místě se nemusí zabývat záchranářskými starostmi. Před sebou má B mužstvo ještě tři zápasy.

Předposledním domácím utkáním v sezóně je duel proti Dolním Beřkovicím. Zápas se hraje v sobotu 3. června od 14:30. Podzimní zápas skončil výhrou Beřkovic 1:0, když jediný gól tehdy dal Tomáš Kvída, jenž je od zimy opět hráče libišského A týmu.

Dolní Beřkovice jsou po 23 zápasech na 11. místě se ziskem 23 bodů, naše béčko má o deset bodů více. Béčko následně zamíří na venkovní zápas do Horních Beřkovic a sezónu uzavře zápasem s béčkem Pšovky Mělník. Tento zápas byl kvůli oslavám 700 let obce Libiš přeložen ze soboty 17. června na středu 14. června od 18:00.