|

Muži B: Dolní Beřkovice – Libiš 1:0

Libišské béčko po pěti vítězstvích v řadě zaznamenalo prohru, když jsme prohráli v Dolních Beřkovicích. První listopadovou sobotu nám tak nějak nešlo nic, i když jsme do Beřkovic přijeli ve velmi dobré sestavě a osobně jsem měl fakt dobrý pocit z toho, že jsme po dlouhé době vyráželi k zápasu s vědomím toho, že i kdyby nedorazili dva kluci z A týmu, tak bychom měli dostatek hráčů. I s ohledem na to, že dorost hrál taktéž v sobotu dopoledne svůj zápas v Bakově, takže jsme se nemohli nijak doplnit.

Už po pár minutách jsme museli střídat, když David Bušínském nemohl pokračovat ze zdravotních důvodů. Po řadě nepřesností, ať už vinou terénu nebo naší vlastní nervozitou a netrpělivostí, jsme pustili domácí do jedné šance. Poté měli dokonce k dispozici penaltu, kterou ale Jarda Kmoch poslal jen do tyčky. Po půl hodině hry navíc po druhé žluté kartě musel odejít ze hřiště domácí Dan Slezák. Ale tentokrát by nám nepomohlo asi vůbec nic.

My jsme hráli hodně netrpělivě a jen za první poločas jsme zkazili tolik jednoduchých přihrávek, co za předchozí tři zápasy dohromady. Místo jednoduchosti jsme míč tahali středem, snažili se o kličky a nevedlo to nikam. Brankáře domácích jsme nijak neohrozili, šlo na něj jen pár střel z dálky a Honza Čepec ke konci poločasu z úhlu střílel vedle. Být zápas v létě, tak má za první poločas brankář spálený krk z nicnedělání. Domácí navíc ještě trefili tyčku, ale poločas skončil bez branek.

Chtěli jsme hrát hlavně po stranách a trpělivě, protože středem hřiště proti v devíti lidech bránícím domácím to opravdu nešlo. Ale ani v druhém poločase nám to nešlo. Navíc hned v 52. minutě si na centr Jaroslava Kmocha naběhl Tomáš Kvída a hlavou dal první a nakonec jediný gól zápasu.

Cokoliv jsme si řekli v kabině nebo během zápasu přímo na hřišti, tak téměř všichni dělali úplný opak. Dál se to tahalo středem a posílali jsme do vápna ukvapené vysoké centry, i když jsme tam neměli žádné hlavičkáře, případně víc lidí najednou. Výsledkem byla platonická snaha o vyrovnání, ale nakonec mohl rozhodnout ke konci Jarda Kmoch, který šel sám na branku, ale David Chládek jeho střelu vyrazil.

Místo, abychom potvrdili pět výher a utekli soupeři na šest bodů, tak jsme prohráli a tabulka se ještě víc vyrovnala, protože se kluci z Dolních Beřkovic bodově dotáhli na nás. Stejně tak Tišice, které vyhrály nad Vysokou. A předskočil nás Kostelec díky výhře ve Velkém Borku, další překvapení.

Největším plusem zápasu tak je návrat Davida Fajta, který se k nám v týdnu před zápasem připojil v tréninku a v sobotu odehrál celý zápas. Byl to jeho první zápas za béčko po více než čtyřech letech – naposledy hrál 1. 9. 2018. Na závěr podzimu máme domácí zápas, když v sobotu 12. listopadu hostíme Horní Beřkovice, výkop je ve 14:00. Zápas blbec určitě budeme chtít hodit za hlavu a před dlouhou pauzou se rozloučit se soutěží vítězně.

PS pro pobavení – zápas jsme si prohráli sami špatným výkonem, takže toto není žádný brek po prohře: Po zápase jsem se slušně zeptal delegovaného asistenta rozhodčího pana Dudoka, zda je podle něj správné a normální, že strávil 80% času zápasu povídáním si se střídačkou domácích a museli mu hráči obou týmů několikrát připomínat i to, že je míč v autu, i když on nemává. O „žádání“ o střídání ani nemluvě. Odpovědí mi bylo od něj i hlavního rozhodčího Hufnágela, že „je málo rozhodčích, tak ať si to vyřídíme na okresním svazu.“ Ačkoliv si myslím, že by mi na OFS Mělník dokázali poradit s hodně věcmi, tak napravit arogantní a namistrované chování jednotlivců z řad rozhodčích by nedokázali. Myslím, že vyplněný zápis o utkání jen dokazuje, jak moc je práce rozhodčích baví, když jsou schopni do zápisu dát, že náš hráč byl vystřídán v 9. minutě, ale zároveň dostal v 82. minutě žlutou kartu… tenhle hráč odehrál celý zápas a tu žlutou jsem dostal já osobně. Nemluvě o tom, že střídání dvou dalších hráčů v zápise chybí úplně…

Ondřej Eisner

Okresní přebor Mělník – 12. kolo:

TJ Sokol Dolní Beřkovice – TJ Sokol Libiš „B“ 1:0 (0:0)

Branka: 52. Kvída Tomáš. ŽK: Slezák, Fibich, Štěpánek – Matějka, Fajt, Eisner. ČK: Slezák. Rozhodčí: Hufnágel Lukáš – Dudok Luděk, Šmíd Josef.

Libiš: Chládek – Matějka, Bušínský (5. Mündl F., 65. Brdlík), Chorvát, Svoboda – Čepec, Fajt, Tsopa (72. Eisner), Nejezchleba, Ciolek – Havlík (84. Škrna).