|

Muži A/B: Libiš – Vraňany 5:3

Poprvé od začátku dubna jsme mohli po zápase slavit zisk tří bodů. Naposledy jsme vyhráli 2. dubna v zápase 15. kola proti Všestudům. Potom následovaly remízy, prohry na penalty i prohra v Čečelicích.

Před zápasem s Vraňany v rámci 22. kola byl soupeř na poslední místě tabulky, ale měli jsme na něj minimální náskok, případná porážka by tedy znamenal ještě větší zdramatizování už tak hodně vyrovnaného spodku tabulky.

V titulku je záměrně napsáno „Muži A/B“, jelikož do zápasu od úvodního minuty nastoupilo šest hráčů A týmu. Skóre zápasu otevřel Jan Vetešník v páté minutě po přihrávce od Nika Khornauliho. Hra se poté celkem vyrovnala, ale měli jsme i další šance, které jsme neproměnili nebo jsme byli nepřesní. Případně nám nebyl gól uznán pro ofsajd, jako v případě gólu Lukáše Svobody po čtvrt hodině hry.

Jak dokazuje náš vlastní kalibrovaný systém, o ofsajd se nejednalo. Děkujeme panu Benešovi za záznam utkání. (obrázek níže prosím brát s nadsázkou, skutečně se jedná pouze o vtip)

Jak to tak chodí v našich zápasech, tak jsme na neproměněné šance doplatili. Ve 37. minutě se dostal k míči hostující Michal Páko a krásnou střelou zpoza vápna vyrovnal. Těsně před poločasem jsme ale díky faulu na Matyase Mlejnka získali penaltu a Přemek Dušek ji proměnil.

Rozhodující pro zbytek zápasu byl začátek druhého poločasu. V rozmezí od 47. do 51. minuty jsme dali tři rychlé branky a zvýšili náskok na 5:1. Kluci z Vraňan se ale nevzdali a dvakrát ještě snížili i díky naší nepozornosti a nedůrazu. Nejdřív dával gól Martin Raichl, poté Jan Švejcar – pro mě osobně asi nejlepší hráč zápasu.

Sami jsme neproměnili řadu další šancí, jak přímo ze hry, tak po standardních situacích, ale to už není důležité. Od posledního místa jsme se vzdálili na rozdíl 4 bodů.

V dalším zápase hrajeme v sobotu 28. května od 17:00 v Horních Počaplech, které jsou na předposledním místě se ztrátou tří bodů na nás. Takže to bude opět důležitý zápas v boji o záchranu v soutěži.

PS: Velký potlesk patří Michalu Hádkovi, který odchytal dopoledne celý zápas za divizní áčko proti Vysokému Mýtu, odpoledne odehrál 73 minut v brance za béčko. Na beka dobrý 🙂

22. kolo Okresního přeboru Mělník

TJ Sokol Libiš „B“ – AFK Vraňany 5:3 (2:1)

Branky: 5. Vetešník Jan, 44. Dušek Přemysl (pen.), 47. Vetešník Jan, 48. Khornauli Nikolozi, 51. Dobrovolný Petr – 37. Páko Michal, 68. Raichl Martin, 76. Švejcar Jan. ŽK: Zych. Rozhodčí: Blahout Jiří – Driml Petr, Petr Tomáš. Diváci: 110.

Libiš: Hádek (73. Škrna J.) – Matějka, Macháček, Chorvát, Mlejnek (79. Brdlík) – Svoboda, Eisner, Dušek (62. Mündl M.), Dobrovolný – Vetešník (62. Havlík), Khornauli.

Vraňany: Mikš – Vyšata (46. Hudeček), Rabinčák, Zych, Waltr (85. Kubíček), Páko L., Motejzík, Kešek, Švejcar, Bambas (64. Raichl), Páko M.