Muži B: Startuje nový ročník okresního přeboru

Libišský B tým v sobotu 19. srpna zahájí nový soutěžní ročník mělnického okresního přeboru. Na úvod nové sezony vyzve v domácím prostředí od 14:30 tým Mšena.

Béčko zahájilo přípravu 11. července a téměř polovinu letní přípravu trénovalo společně s A týmem. Řada hráčů také nastupovala do přípravných zápasů A týmu a trojice Peter Chorvát, Pavel Kubíček a Vojtěch Plaček s A mužstvem také nadále pokračuje po zahájení Krajského přeboru.

Letní příprava, stejně jako u A týmu, byla výrazně ovlivněna místy i tragickou tréninkovou docházkou. Dva tréninky byly zrušeny kvůli malému počtu hráčů, kteří byli ochotni či schopni dorazit na trénink.

Během přípravy béčko odehrálo přípravné zápasy v Dolních Beřkovicích (prohra 2:5) a s Lobkovicemi (výhra 6:1). A také přípravný turnaj ve Velkém Borku, kde kombinované mužstvo mužů a dorostenců prohrálo s Velkým Borkem 1:6 a s Vysokou 3:9.

Co se týče změn v kádru před novou sezónou, tak mužstvo opustili dva hráči, kteří se rozhodli využít tzv. volných přestupů. Jakub Mošna zamířil do FC Mělník a Jan Čepec domů na „Odolku“. Druhý jmenovaný byl nejlepším střelcem týmu v uplynulé sezóně, když vstřelil 12 branek ve 21 zápasech.

Po konci v dorostu se na k mužstvu nepřipojil také obránce Tomáš Tsvitlukh, který se rozhodl odejít vypomoct Kojeticím a Dominik Rezner, který se rozhodl odejít do Lobkovic.

„Mužstvo tvoří oficiálně na papíře 21 hráčů. V kombinaci s dlouhodobými absencemi, hráči posunutými do A mužstva, nezvěstnými hráči a zraněními je momentálně aktivních hráčů včetně brankářů tak akorát, abychom měli jednoho na střídání. A to musíme doufat, že se nikdo nezraní, nebude v práci nebo neodjede na další dovolenou. Hraji fotbal přes třicet let, ale momentální situaci kolem libišských mužstev jsem nikdy nikde nezažil. Jsem rád, že aspoň šest sedm z nás je ochotno chodit trénovat pravidelně. Rád bych se zase dočkal doby, kdy nebudu muset nikoho do fotbalu nutit.

Máme před sebou novou sezonu, do které rozhodně oproti původním očekáváním nevstupujeme v silnějším složení. Ale máme dost mladých hráčů, kteří se mohou zlepšovat a těžké zápasy, které nás čekají, je mohou posunout třeba do áčka. Nebo jim pomohou do dalších sezón bez ohledu na to, za jaký tým a jakou soutěž budou hrát. Pro mě osobně je to možná poslední sezóna v roli hráče, tak snad bude za něco stát…“

Ondřej Eisner, trenér B týmu

SportFotbal Okresní přebor Mělník – rozlosování – podzim 2023