|

Muži B: Vysoké prohry na turnaji ve Velkém Borku

Libišské B mužstvo se společně s vybranými dorostenci zúčastnilo o úvodním srpnovém víkendu 40. ročníku Memoriálu Antonína Joury ve Velkém Borku. Po dvou prohrách skončilo naše mužstvo v turnaji poslední.

V úvodním utkání turnaje vyhrály Byšice, které se vrací po dvanácti letech v krajské soutěži zpět do okresního přeboru, nad úřadujícím mistrem okresního přeboru Vysokou 5:3. Naše mužstvo hrálo v sobotu proti domácímu Velkému Borku.

K sobotnímu utkání cestovalo libišské mužstvo složené z hráčů béčka a pěti dorostenců, kteří měli v nohou dopolední přípravné utkání s Ďáblicemi. Celý zápas odehrál na stoperu šestnáctiletý Pavel Labounek, do hry zasáhli v rámci hokejového střídání také Lubomír Borč, Antonín Miškovský, Jaroslav Srch a Vítek Pacholík.

Tento sobotní zápas s Borkem jsme prohráli 1:6, když jedinou naši branku dal právě zmíněný Pavel Labounek, který nejprve trefil krásnou střelou břevno a po následném faulu proměnil penaltu.

V neděli nás čekal zápas o třetí místo proti Vysoké. Na stoperu se místo Labounka tentokrát představil dorostenec Michal Málek, pro zápas byli k dispozici i někteří navrátilci z dovolených. Vysoká v nedělním zápase vyučovalo z efektivity, když v prvním poločase dala šest gólů ze šesti střel zatímco my jsme všechny útoky zakončily nepřesnou nebo slabou finální přihrávkou.

Na začátku druhého poločasu se nám podařilo snížit na rozdíl čtyř branek díky dvěma rychlým gólům Pavla Kubíčka, ale soupeř se prosadil ještě třikrát. Na konečných 3:9 z našeho pohledu korigoval Adam Tůma. Na turnaji jsme tak skončili na čtvrtém/posledním místě.


„Jednalo se sice o přípravný turnaj, ale dostat za dva zápasy patnáct gólů od týmů z naší soutěže, je hodně frustrující. Ačkoliv jsem si to dříve z pozice hráče tolik neuvědomoval, tak skládat mužstvo během letních prázdnin, byť jen na přátelák, je opravdové martyrium. Na sobotní zápas jsme vzali pět dorostenců, aby nás bylo dost. Nebylo to pro ně jednoduché nejen kvůli tomu, že měli za sebou svůj zápas. Ale i kdyby si z toho vzali alespoň trochu zkušeností, tak jim to v budoucnu jen pomůže. Domácí hráli v sobotu velmi dobře, aktivně a hrálo se oboustranně nahorů dolů. Ale nás srážela zbrklost a laciné ztráty. V neděli jsme proti Vysoké inkasovali ještě víc gólů, ale směrem dopředu jsme byli trochu lepší. Bohužel, to co Vysoká proměnila, my nedotáhli do konce, jinak by první poločas klidně skončil 6:6. V obou zápasech jsme soupeřům navíc darovali podstatnou část branek vlastními opakujícími se chybami. Pokud se v brzké době nezlepší přístup velkého množství hráčů, tak je na místě zvážit, zda má cenu v takovéhle „zábavě“ pokračovat.

Díky patří všem dorostencům, hlavně pak Lubomíru Borčovi, který za víkend zvládl utkání za dorost i oba zápasy za béčko. A díky za pozvání organizátorům turnaje. Věřím, že v budoucnu bude naše mužstvo, v případě dalšího pozvání, konkurenceschopnější.“

Ondřej Eisner, trenér B týmu

40. ročník Memoriálu Antonína Joury ve Velkém Borku

Sobota 5. 8. 2023: SK Slavia Velký Borek – TJ Sokol Libiš „B/dorost“ 6:1 (4:0)

Branka Libiše: Labounek z pen.

Sestava: Kundrát – Matějka, Eisner, Labounek, Svoboda – Kubíček, Nejezchleba, Havlíček, Plaček – Havlík – Šandor. Střídali: Borč, Miškovský, Pacholík, Srch.


Neděle 6. 8. 2023: FK Vysoká – TJ Sokol Libiš „B“ 9:3 (6:0)

Branky Libiše: Kubíček 2x, Tůma.

Sestava: Škrna J. (46. Kundrát) – Svoboda, Eisner, Málek, Borč – Tůma (27. Kletečka), Nejezchleba, Havlík (46. Brdlík), Havlíček (70. Havlík), Plaček (70. Tůma) – Kubíček.


Kompletní výsledky 40. ročníku Memoriálu Antonína Joury:

  • Semifinále: Vysoká – Byšice 3:5, Velký Borek – Libiš B 6:1.
  • Zápas o 3. místo: Vysoká – Libiš 9:3.
  • Finále: Velký Borek – Byšice 1:1, na penalty Byšice.
  • Nejlepší střelec: Josef Gabčo (Vysoká), nejlepší brankář: Dominik Hnízdil (Bysice).
Reklama