| |

Muži: Druhá výhra v Poháru OFS

Libišské béčko přidalo druhou výhru ve skupině mělnického okresního poháru, když v sobotu 9. března porazilo TJ Kly 4:2 na hřišti v Dřínově.

Béčko na úvod skupiny D vyhrálo první březnový víkend nad béčkem Kralup. V druhém zápase jsme cestovali do Dřínova, kde nás čekal výběr TJ Kly. Sestava našeho týmu byla prakticky totožná jako v prvním utkání, pouze se k nám připojil Zdislav Ciolek, jenž nezasáhl do dopoledního utkání A týmu s Poříčany.

A byl to právě on, kdo otevřel skóre zápasu, když si na konci první desetiminutovky postavil míč za vápnem k přímému kopu po faulu na Jáchyma Kašpárka a povedeným obstřelem poslal míč do sítě. Druhý gól padl v pětadvacáté minutě, když akci po levé straně zakončil prudkou střelou Karel Munzar.

Reklama

Ještě do poločasu se ale podařilo soupeři vyrovnat. Nejprve snížil Ján Wolf, který dorazil do sítě špatně odkopnutou střelu a krátce před poločasem využil brejk Miroslav Pexa, který zpoza vápna přehodil brankáře a vyrovnal.

Zatímco v prvním poločase byla hra vyrovnaná, v druhém poločase už byl náš tým dominantnější a i díky lepší fyzické kondici nakonec strhl vítězství na svou stranu. Nejprve po krásné průnikové přihrávce středem hřiště v podání Nejezchleby šel sám na branku Radek Havlíček, který zakončil podél brankáře. A krátce na to se protáhl po levé straně Ciolek, jenž předložil míč před prázdnou branku Kašpárkovi, který stanovil skóre na 4:2.

„Oproti prvnímu zápasu s Kralupy jsme tentokrát narazili na mnohem fotbalovější tým, který věděl, co chce hrát, dobře kombinoval a držel míč s jasnou představou, jak rozehrávat a jak využívat své přednosti. Byla to pro nás zase o trochu větší prověrka a fotbalově asi nejlepší soupeř zimní přípravy zatím. Řadu šancí jsme ještě ještě neproměnili, spousta střel skončila vedle nebo je zneškodnil výborně chytající brankář. Zápas samozřejmě ukázal i řadu našich nedostatků především směrem do defenzivy, ale fyzicky jsme soupeře v druhém poločase jednoznačně udolali a nakonec vyhráli. Téměř dominantní průběh druhého poločasu je dobrým znamením. Díky všem fanouškům z řad rodinných příslušníků za podporu a libišské hospůdce za pozápasovou večeři a další „proviant“…“

Ondřej Eisner, trenér

Pohár OFS Mělník – 2. kolo

TJ Kly „A/B“ – TJ Sokol Libiš „B“ 2:4 (2:2)

Branky: 30. Wolf, 42.Pexa – 9. Ciolek, 25. Munzar, 75. Havlíček, 78. Kašpárek. Rozhodčí: Blahout Jiří – Driml Petr, Hamáček Stanislav. Diváci: 55.

Libiš: Škrna J. (46. Chládek) – Plaček, Eisner, Pilař, Kubíček (Kletečka) – Brdlík – Kašpárek (Tůma), Havlíček, Munzar (Nejezchleba), Ciolek – Havlík.

Program skupiny D

TJ Kly „B“ – Pšovka „B“
(13. 3. 2024, 16:30, Dřínov)
TJ Kly „B“ – Libiš „B“ 2:4
(9. 3. 2024, 15:30, Dřínov)
TJ Kly „B“ – FK Kralupy 1901 „B“
(16. 3. 2024, 14:00, Dřínov)
Libiš „B“ – FK Kralupy 1901 „B“ 3:1
(3. 3. 2024, 14:30, Vehlovice)
Pšovka „B“ – FK Kralupy 1901 „B“ 0:1
(10. 3. 2024, 14:30, Vehlovice)
Libiš „B“ – Pšovka „B“
(17. 3. 2024, 14:30, Vehlovice)

Zápasy ve skupině se hrají během prvních tří březnových víkendů. Přesné termíny, časy a místa jsou případně dostupné na OFS Mělník, fotbal.cz nebo v informačním systému FAČR. Semifinále, do kterého postoupí vítězové skupin, je na programu o sváteční středu 1. května. Finále o dva týdny později.

PořadíTýmZápasyVýhryRemízyProhrySkóreBody
1.TJ Sokol Libiš „B“22007:36
2.FK Kralupy „B“21012:33
3.FK Pšovka Mělník „B“10010:10
4.TJ Kly „A/B“10012:40