|

Muži B: Penaltový rekord (?) a dohrané derby u stolu

V neúplné tabulce po dvaceti zápasech jsme na jedenáctém místě se ziskem 22 bodů a od posledního sestupového místa nás dělí jen rozdíl tří bodů. Po vysoké prohře na úvod jarní sezóny v Dolních Beřkovicích jsme už následně na jaře neprohráli. To zní samo o sobě sice hezky, ale bodů jsme moc nezískali. Jediné tři body jsme získali doma se Všestudy, které se perou o první místo.

A pak už následovala série, kterou jsem asi nikdy nezažil. Nevím, jestli někdo vede nějaké statistiky a rekordy, ale nepamatuji si, že by některý z týmů v našem okresním přeboru, od zavedení penalt při remíze, dokázal remizovat pětkrát v řadě a ve všech pěti rozstřelech prohrát.

Remízy a následné prohry jsme zaznamenali ve Mšeně (venku), v Kostelci (venku), s Pšovkou (doma), na Vysoké (venku) a naposledy také s Tišicemi (doma).

Zápas s Tišicemi jsme začali skvěle, když hned na přelomu první a druhé minutě Niko Khornauli pěknou přihrávkou středem hřiště vybídl dorostence Dominika Reznera, který byl u míče dříve než brankář a prostřelil jej. Skvělý začátek, u kterého ale skončilo. Pak jsme sice drželi míč, kombinovali, ale další šance v prvním poločase jsme neproměnili a nakonec nás soupeře potrestal.

Nejprve dal po rohu na 1:1 Štěpán Karlík a těsně před poločasem opět po rohu dal na 2:1 Ondřej Pokorný.

Druhý poločas byl celkem bojovný, snažili jsme se aspoň vyrovnat, ale chyběla nám kvalitní finální přihrávka, střely Filip Schneider taky pochytal nebo vyrážel, ale zase tolik jsme toho neměli. Kolem šedesáté minuty padly dvě červené karty. Nejprve rozhodčí dal hostujícímu kapitánovi druhou žlutou a červenou za protesty za odpískaný faul, který nakonec vlastně ani nebyl, jelikož rozhodčí beze slova vysvětlení nechal míč Tišicím. V tu chvíli rozhodnutí nechápal asi nikdo z nás.

Zřejmě jako kompenzace přišla o tři minuty červená i na naší straně, když ji dostal střídající dorostenec Honza Čepec. (Tímto se omlouváme trenéru dorostenců Michalovi Panochovi, kterému zřejmě zaskočila sobotní večeře, když to zjistil. Ale naštěstí to dorostenci v neděli zvládli…).

Až v poslední minutě se nám podařilo vyrovnat na 2:2, když se z hodně podobné situace, jako na začátku zápasu, prosadil střídající Tomáš Truong, jenž prostřelil brankáře s trochou štěstí a míč pak dotlačil do sítě za každou cenu. Ještě jsme se pokusili o jeden útok, ale neprosadili jsme se. Na druhé straně pak z brejku mohli dát třetí gól i hosté, ale protiútok zazdili a zápas skončil.

A jak jinak mohl skončit než prohrou na penalty? Ano, podařilo se nám to i popáté za sebou. S ohledem na výsledky a bodové zisky ostatních týmů ve spodku tabulky by rozdíl pěti nebo deseti získaných bodů byl znatelný a určitě by to bylo příjemnější. Ale je to pořád jen fotbal. Třeba vyhrajeme v dalším kole v Čečelicích…

***Nebylo to poprvé a zřejmě asi ani naposledy, ale i když naše zápasy s Tišicemi nepatří mezi nejklidnější, padá většinou celkem dost gólů i karet včetně červených, ale ty společné třetí poločasy nám jdou výborně. Na hřišti si toho moc nedarujeme, většinou se i dost pokopeme a čím jsme starší a zakulacenější, tím víc nás to všechny bolí, jak se okopáváme a padáme si nešikovností na nohy. Ale po zápase jsme to zase společně hezky probrali. Ne každý tým v okresu může, stejně jako pánové hrající za Tišice říct, že nás v Libiši porazí a ještě jim dáme najíst 🙂 Tak zase příště, i kdyby jen od klandru…***

Napsal Ondřej Eisner

20. kolo Okresního přeboru Mělník

TJ Sokol Libiš „B“ – TJ Sokol Tišice 2:2 (1:2), 2:3 po penaltách

Branky: 2. Rezner Dominik, 90. Truong Anh Duc – 40. Karlík Štěpán, 45. Pokorný Ondřej. ŽK: Nejezchleba, Chorvát, Eisner – Zeman, Lauda, Škoda, Schneider, Novák. ČK: Čepec – Zeman.

Libiš: Hádek – Matějka, Chorvát, Šmíd, Brdlík (77. Buzek) – Eisner, Nejezchleba (46. Plaček) – Svoboda, Khornauli, Rezner (68. Truong) – Vetešník (46. Čepec).

Tišice: Schneider – Zeman, Škoda (86. Sosnovec), Hybš, Pokorný, Stuchlý, Šulc, Červnika (90. Vítovec), Babovák, Karlík (65. Novák), Lauda.