Úspěšný předposlední zářijový víkend

Předposlední zářijový víkend vyšel libišským týmům výborně. Áčko, béčko i dorost své zápasy vyhrály.

Divizní A tým cestoval na hřiště posledního Tatranu Rakovník, týmu, který neměl na svém kontě ještě ani bod. A nepřidal jej ani proti Libiši, i když domácí díky Omoviemu vedli 1:0 od 44. minuty.

Vyrovnaní trefil Vladimír Stibora a o čtyři minuty později vstřelil vítězný gól střídající Přemysl Dušek.

Tatran Rakovník – Libiš 1:2 (1:0)

Branky: 44. Omovie – 73. Stibora, 77. Dušek. Rozhodčí: Šmat. ŽK: 0:5. Diváci: 100. Libiš: Brožek – Macháček, Prieložný (88. Hrnčíř), Pešek, Macháč (46. Kvída), Bíba, Stibora, Zeman (62. Stejskal), Šobr (57. Dušek), Očovan (90. Novotný), Vaněk.

Díky výhře je Libiš v Divizi s osmi body na třináctéM místě v tabulce.

Z těsné výhry se raduje také B tým, který v minulém kole poprvé v sezóně zvítězil, když porazil Horní Počaply. Tentokrát cestovalo béčko na hřiště Viktorie Všestudy. Od chvíle, kdy tento tým před lety začal hrát Okresní přebor společně s libišským béčkem, se našemu týmu podařilo ve Všestudech vyhrát pouze jednou, a to pouze na penalty po remíze 0:0.

Čekání na plný bodový zisk na hřišti Všestud ale bylo ukončeno v 5. kole nové sezóny. Zápas byl velmi vyrovnaný a plný důrazných soubojů, nakonec jej rozhodla jediná branka z prvního poločasu, kdy domácí obránce špatným odkopem poslal míč slabě na vlastního brankáře, čehož využil Martin Šobr a vstřelil vítězný gól. Posledních dvacet minut navíc dohrávalo béčko v oslabení, když byl vyloučen Peter Chorvát.

V závěru mohl pridat druhý gól Martin Šobr, ale neproměnil penaltu po faulu na Pavla Novotného. Béčko se díky dvěma výhrám v řadě vyhouplo na 5. místo v tabulce. V dalším kole hostí zatím stoprocentní Velký Borek.

SK Viktorie Všestudy – TJ Sokol Libiš „B“ 0:1 (0:1)

Branka: 34. Šobr. ŽK: Starý, Polák – Šobr. ČK: 70. Chorvát. Rozhodčí: Hamšík – Blahout, Driml.

Libiš: Mündl – Malík, Zuskin, Novák, Chorvát – Novotný (87. Havlík), Eisner (55. Pilař), Pazdera (90. Žák), Brynda (83. Makovský) – Šobr, Matucha (77. Pospíšil).

HODNOCENÍ TRENÉRA URBANCE NAJDETE ZDE.

Dorostenci v 5. kole I.A třidy hostili na domácím hřišti Bakov nad Jizerou. Hosté šli do vedení již v páté minutě, kdy se trefil Josef Reichelt, ale libišští dokázali skóre ještě do poločasu otočit a zajistit si tři body. Postupně se trefili Tomáš Buzek, David Makovsk, Jan Čepec a Adam Novák.

Dorost tak zvítězil 4:1 a připsal si první výhru v sezóně.

Sestava: Chládek – Hrubý (90. Sekanina), Mündl M., Buzek T., Litera, Novák (88. Čerešna), Makovský, Čepec, Zahradníček (80. Havránek), Sus, Najmon (85. Winter).

Starší žáci hráli v sobotu s týmem Velvar a čtvrtý zápas žákovské I.A třídy skončil remízou 0:0. Libišští žáci mají po čtyřech zápasech bilanci dvou výher, jedné remízy a jedné prohry. Se sedmi body jim patří v tabulce 5. místo.