|

Béčko hostí Tišice a podpoří projekt #CHUZEPOMAHA

V sobotu 20. května se odehraje jeden z dalších mistrovských zápasů našeho B mužstva v rámci mělnického okresního přeboru, když od 14:30 hostíme TJ Sokol Tišice. Obyčejný zápas tentokrát dostane speciální význam z toho důvodu, že B mužstvo nastoupí ve speciálních dresech/tričkách v rámci projektu #CHUZEPOMAHA.


„Udělejte něco pro své zdraví a pomozte Tomášovi #CHŮZEPOMÁHÁ“ aneb představení sbírky, která je organizována na podporu Tomáše z naší obce.

Tomáš (15 let) se narodil jako obyčejný kluk. Při běžných činnostech rodiče zaznamenali, že jeho chůze a pohyb není úplně v pořádku. Nikdy neudělal dřep, nejel na koloběžce, nemohl plavat. Po mnoha návštěvách ortopedů, rehabilitačních a neurologických klinik se rodina dozvěděla, že trpí spinální svalovou atrofií typu III. (SMA, také známé jako Kugelbergův-Welanderové syndrom). Více o nemoci se dozvíte na smaci.cz. V důsledku této nemoci ztrácí svaly pohyblivost, nemůže ujít delší vzdálenost, proto používá invalidní vozík a do schodů mu pomáhá schodišťová sedačka. Tomáš musí pravidelně cvičit a rehabilitovat, aby oddálil úplné ochabnutí svalstva celého těla. Sympatický Tom se snaží žít běžným životem. Se svou asistentkou navštěvuje devátou třídu základní školy, kde funguje inkluzivní vzdělávání. Ve škole prospívá s vyznamenáním, baví ho hry na počítači a je zapáleným fotbalovým fanouškem.


Další informace o sbírce prostřednictvím portálu Donio najdete ZDE. Přispět můžete i vy – buď libovolnou částkou zaslanou přímo na účet uvedený na stránce sbírky, případně zakoupením speciálního trička prostřednictvím obchodu Peter Legwood.

Tričko můžete zakoupit ZDE.

„A právě tuto formu jsme zvolili my z B týmu Libiše. Z části peněz, které si vybíráme mezi sebou, jsem se rozhodl zakoupit dvacet triček a nechal jsem je potisknout, abychom v nich mohli odehrát zápas s Tišicemi. Víme, že sbírku touto částkou nevytrhneme a nenaplníme, ale lepší, než to propít. Není to poprvé, kdy jsme se rozhodli nějakým způsobem přispět Tomášovi a jeho rodině, a pokud to půjde, tak ani naposledy,“ uvedl hrající trenér B týmu Ondřej Eisner.

„Jsme jen malá vesnice a tým hrající okresní přebor, občas je náš fotbal opravdu v pěším tempu, nechodí na nás stovky diváků, ale na zápas s Tišicemi většinou chodí slušná návštěva. I proto výtěžek z dobrovolného vstupného od diváků věnujeme do sbírky. Na předchozí domácí zápas se Zálezlicemi dorazilo na hřiště 110 diváků. I kdybychom to zopakovali, a každý dal dvacet korun, tak vybereme částku jako za dalších pár triček. Předem díky všem, kdo na zápas dorazí. Pokud bude fotbal jako takový stát za prd, omlouváme se také dopředu, ale fotbal je v tomto případě to vedlejší.“

Veškeré informace o květnové výzvě v rámci #Chůzepomáhá se můžete zapojit stále i vy, více informací najdete ZDE.


Reklama