|

Dorost: TJ Sokol Libiš – Bakov n/J.

Ve čtvrtém zápase jarní části sezóny jsme doma přivítali mužstvo Bakova. Při vzpomínce na podzimní zápas, kdy jsme prohráli v Bakově 9:1 (2:1) jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Příprava na tento zápas pro nás vzhledem k mnoha zraněním nebyla také příliš jednoduchá. Věděli jsme, že důležitý bude vstup do zápasu a to, jak si pohlídáme klíčového hráče Bakova Iva Rychlovského.

Do utkání jsme vstoupili výborně. Ve 4.minutě se odraženému míči na malém vápně dostal Tonda Miškovský a vedli jsme 1:0. Pak nás ale soupeř tlačil a my jsme se jen těžko dokázali srovnat se soupeřovou hrou. Když už to vypadalo, že si poločasový výsledek udržíme, přišla standardní situace v poslední minutě prvního poločasu, kterou soupeř zahrál nacvičeným signálem a bylo srovnáno na 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s jasnými pokyny, jak soupeře lépe bránit. Přechodová hra se také zlepšila a po rychlém brejku po pravé straně vysunul Petr Brabec za obranu zabíhajícího Tondu Miškovského. Vyběhnuvší brankář jej ve vápně nemilostrdně poslal k zemi a kopala se penalta. Pavel Labounek ji bezpečně proměnil a vedli jsme 2:1. Posledních deset minut zápasu nás Bakov opět přitlačil k našemu vápnu, ale dařilo se nám odolávat. V poslední minutě předvedl nádhernou individuální akci Martin Hrubý, když přešel přes polovinu hřiště a naservíroval balon před prázdnou branku po zranění střídajícímu Františku Lošovi a bylo 3:1.

Kluci odehráli bojovný zápas, ve kterém byli šťastnějším týmem. Bohužel se nyní projevují zranění z úvodních kol, ale čekají nás nyní soupeři z horní poloviny tabulky, tak se na to musíme pořádně připravit.