Dorost: výhra nad Sršni, prohra s Žižkovem

Běchovičtí Sršni – Sokol Libiš 0:3  (0:1)

Branky: Kašpárek, Hovorka, Čepec.

Sestava: Škrna – Plaček, Mundl, Zahrdníček, Fendrych – Horák, Čepec, Makovský, Rezner (45. Hovorka) – Najmon, Kubíček (Málek), Kašpárek (Vorel).

V tomto utkání nám chyběli Bušínský, Balog a Hvězda. Do utkání jsme vstoupili dobře a po úniku Čepce si dobře naběhnul Kašpárek a bylo to 0:1. To bylo ale z naší strany všechno. Soupeř se snažil, ale narážel na dobře pracující obranu.

Náš přechod do útoku postrádal přesnost a klid. Ve druhém poločase jsme trochu zlepšili hru ve středu založní řady a po hezké akci z levé strany Hovorka hlavou rozvlnil síť podruhé.

O chvilku poté se kopala penalta, ale Mundl trefil pouze břevno. Poté měl soupeř velkou šanci, ale zazvonila pouze tyč a poté břevno. V závěru se nám podařilo dát ještě jednu branku a pečetili tak výsledek. Nemohu však být spokojen s předvedenou hrou.

Sokol Libiš – Viktorie Žižkov 2:3 (0:2)

Branky: Makovský, Balog.

Sestava: Škrna – Plaček, Mundl, Zahradníček, Málek – Horák (Balog), Makovský, Kubíček, Rezner, Čepec (Vorel), Bušínský (Tůma).

Do posledního utkání o konečné první místo v turnaji se nedostali marodi Fendrych, Hvězda a Najmon. V tomto utkání jsme měli velmi špatný vstup a během deseti minut jsme prohrávali 0:2. Potom jsme přidali trochu na důrazu a začali jsme obranu soupeře více zaměstnávat.

Byl to však soupeř, který z trestného kopu řádně protáhnul Škrnu. Na konci poločasu Zahradníček mohl snížit, ale s jeho hlavičkou si brankář poradil. O poločase jsme si řekli, že musíme pokračovat v agresivitě a napadání soupeře.

Střed zálohy začal velmi dobře pracovat a dostali jsme se do dvou slibných gólových situací. Tu druhou po přihrávce Bušínského proměnil Balog.

Soupeř nás při našem tlaku potrestal třetím gólem. Makovský to vzal však na sebe a brzy snížil na 2:3. Už se zdálo, že dáme vyrovnávací branku, ale velké šance Bušínského a Kubíčka zůstaly bohužel nevyužity.

Nicméně bych chtěl klukům poděkovat za dobré a bojovné výkony, které předváděli ve většině utkání a doufám, že je převedou i do jarních bojů o body.