| |

Dorost: Vysoká prohra s Mnichovohradišťským SK, výhra v Kostelci

Dorostenci odehráli v uplynulém týdnu dva zápasy. Nejprve doma prohráli vysoko 0:0 s Mnichovohradišťským SK, následně zvítězili v dohrávce v Kostelci.

TJ Sokol Libiš – Mnichovohradištský SK 0:9 (0:2)

Sestava: Jorik (Struzka) – Borč, Málek, Kučera, Labounek – Hrubý, Miškovský, Kusko (Novák) –  Pacholík (Řezáč), Srch (Šerák).

V třetím domácím utkání nás čekal lídr soutěže, který již asi rok neokusil hořkost porážky. První poločas jsme drželi se soupeřem krok a nebýt zbytečné chyby Labounka plnili jsme si všichní taktické pokyny velmi dobře. Do té doby soupeř už začal být nervozní a často kazil finální přihrávku. Po první brance přišla druhá branka ze skrumáže před Jorikem. Potom poprvé a naposled přišly nějaké pološance z naší strany, ale na jejich konci byl nedůraz v zakončení.

Třetí branka padla po dosti přísně nařízené penaltě. Poté už bylo na hřišti jenom jedno mužstvo a bylo jenom otázkou kolik branek ještě skončí v naší síti. Soupeř ukázal svojí kvalitu a myslím, že i tento rok projede soutěž bez ztráty kytičky.

SK Labský Kostelec – Sokol Libiš 1:2 (0:2

Branky: 2. Miškovský, 40. Tvrdek.

Sestava: Jorik  – Srch, Labounek, Borč, Málek –  Hrubý, Miškovský (Souček), Kučera (Tvrdý), Kusko (Tvrdek) –  Pacholík (Kročák), Brabec (Novák).

Po třech prohrách jsme zavítali na derby do Kostelce, který je ve středu tabulky a utkání bylo pro nás hodně důležité. S tímto týmem nemám zrovna lichotivou bilanci, ale oba týmy prošly změnami v kádru. Již v týdnu jsme zapracovali trochu na kondici a středeční trénink věnovali kluci taktickým věcem.

Již v rozvičení jsme nevypadali špatně. Chuť jsme si přinesli i do začátku utkání a gólem v druhé minutě z kopačky Miškovského jsme tak trochu zaskočili soupeře.

Postupně se domácí dostávali do tempa a v 35. minutě nám pomohlo břevno. Domácí tým pak zapomněl na zadní vrátka. Z pravé strany utekl Kusko a předložil míč Tvrdkovi ,který v premierovém zápase za Libiš dal druhou branku. Domácí tým udělal do druhého poločasu dvě změny v útoku a začal být nebezpečný. V 60. minutě jsme museli střídat Miškovského a domácí byli stále více nebezpeční. V 65. minutě se uvolnil ve vápně Brož a Jorik vytáhnul gólovou střelu.

Kostelečtí měli ještě sérii rohů, ale dobře jsme bránili. V 75. minutě jsme zahráli rychlou akci z právé strany, ale bohužel soupeř v poslední chvíli zahrál na roh. V 80. minutě se domácí dočkali a Kindl dal první branku. Závěr utkání jsme ubojovali a připsali si tak první výhru. V tomto utkání jsme podali bojovný týmový výkon. Chtěl bych vyzvednout výkon neunavného střídajícího Tvrdka.