| |

Muži A: Luboš Urban skončil v roli trenéra Libiše

Libišské A mužstvo už nevede v roli hlavního trenéra Luboš Urban. Ten po vzájemné dohodě s vedením klubu skončil ve funkci po druhém odehraném utkání nového soutěžního ročníku.

„Rozcházíme se v dobrém, jako kamarádi. Taková rozhodnutí nejsou nikdy jednoduchá, ale nakonec jsme se po dohodě ve výboru rozhodli tento krok udělat,“ řekl předseda fotbalového klubu Pavel Havel.

Luboš Urban převzal A mužstvo na jaře tohoto roku, kdy vystřídal Miroslava Kratochvíla. V úvodu jeho druhého angažmá u A týmu Libiše se mužstvu dařilo a dostalo se po sérii výher mimo sestupová místa.

Závěr minulého soutěžního ročníku ale mužstvu nevyšel a stejně jako nejprve prožilo sérii vítězství, tak v závěru přišla série proher a sestup z divize do Krajského přeboru.

V létě mužstvo opustilo více než deset hráčů a celou letní přípravu museli mužstvo doplňovat hráči B mužstva, aby se áčko mohlo v rámci přípravných zápasů připravit na nový soutěžní ročník. Ten začal náš tým 12. srpna na hřišti Poříčan, kde jsme prohráli 0:3. A prohrou skončil také první domácí zápas, když jsme nestačili na Sokoleč (1:3).

O den později, v neděli 20. srpna, Luboš Urban trenérskou funkci u A mužstva Libiše opustil. „Po dohodě s vedením klubu jsem ukončil své působení u A mužstva, které potřebuje změnu a nový impuls. Děkuji všem za spolupráci,“ uvedl Luboš Urban.

Nástupce oznámí vedení klubu v nejbližších dnech.

Reklama