|

Muži A: Nymburk – Libiš 5:0 (3:0)

15. kolo – poslední kolo podzimní části odehrál náš celek utkání v Nymburku v této sestavě:

Kratochvíl – Škoda, Kolísek, Zuskin, Bezděk, – Křtěn, Řepka, Prieložný, Ptáček, – Šobr, Pořízek

První minuty nenaznačovaly konečné vysoké vítězství domácích, se kterými naši hráči dokázali držet krok po celých téměř 30 minut v úvodu utkání, na což jsme je připravovali a motivovali. Po poměrně dobré půlhodině ale přišel výpadek v obranné fázi – především na levé straně naší obrany, odkud po dvou centrovaných míčích dokázali domácí vstřelit Bohdanem a Baratynskym 2 branky, obě hlavou. Mezi tyto branky hlavou se vklínila ještě penalta po faulu Kolíska, kterou proměnil Petr. Penaltové situaci předcházel pouze neadresný nákop domácích z vlastní poloviny, který naše obrana nedokázala ubránit. Poločas tak skončil 3:0 ve prospěch domácích. Z našeho týmu zaslouží pochvalu za první poločas Šobr, který se snažil srdnatě bojovat o každý míč, ale byl osamocen, chyběla lepší a důraznější podpora ze středové řady, kde pouze Pořízek dokázal vybojovat řadu míčů a dát je dobře do naší hry. Podal výborný výkon, ale nenacházel lepší podporu dalších hráčů pro svoji dynamickou hru. Stejně jako Šobr i on zaslouží pochvalu za nasazení a odvahu v soubojích. To ale na koncentrovanou a velmi důraznou hru domácích nestačilo, poněvadž chyběla lepší podpora a souhra dalších hráčů, kteří někdy zbytečně kazili naše kombinace (Prieložný, Ptáček, Křtěn). Výkon Prieložného po nemoci byl zklamáním, slyšel jsem názor, že byl jen na procházce, že sotva chodil. To samozřejmě na nažhaveného soupeře nemohlo stačit. Jeho předchozí nemoc ho ale omlouvá, proto byl také o poločasové přestávce střídán. Velké souboje opět předváděl jako vždy Patrik Zuskin, který patřil i v tomto utkání k opoře zadních řad a jeho bojovnost a zaujetí do hry by měla být příkladem ostatním našim mladým hráčům. Druhý poločas se snažili kluci odehrát zodpovědně, nepříjemné ale bylo hned v úvodu zranění Martina Šobra po bezohledném šlapáku domácích, který musel být také proto střídán. Stejně tak musel být později střídán i Kvída po dalším faulu a zranění stehna, který nastoupil do druhé půle za Prieložného a podobně jako v minulém domácím utkání se snažil hrát o aktivní hru směrem k domácí brance. Je také ale tristní, jestliže za faul na našeho hráče (zákeřný šlapák), rozhodčí neodpíská ani faul, natož aby dal soupeři žlutou kartu a nechá hrát domácí bez jakéhokoliv trestu, přestože máme 2 zraněné, které musíme vystřídat!!! Zraněného Šobra vystřídal Kubec, od kterého jsme čekali přece jen lepší výkon. Po vystřídání Pořízka (zranění z minulého utkání + křeče) nastoupil na posledních cca 12 minut snaživý Fajt. Utkání jsme v závěru dohrávali již v 10 hráčích, když pro zranění musel odstoupit Kvída a bylo škoda, že v posledních minutách pak naše nekoncentrovaná obrana umožnila domácím vstřelit v 85. a 88. minutě 2 branky. Celkový výsledek je krutý z toho pohledu, že jsme domácím svou nedůsledností v některých situacích umožnili vstřelit poměrně velmi laciné branky. Na druhou stranu je také ale sportovní si přiznat, že my jsme také nedokázali branku domácích s touto sestavou prakticky vůbec ohrozit, což je samozřejmě jedna z příčin našeho nelichotivého postavení v tabulce po skončení podzimní části soutěže. Po delší době nastoupil do branky Vašek Kratochvíl a snad až na jednu branku za ostatní obdržené nenese podíl, i když v některých situacích snad mohl lépe a razantněji vybíhat. Další nebezpečné situace ještě ale dobře vyřešil. V tomto utkání nám chyběli hráči, kteří předvedli v některých předchozích kolech velmi dobré výkony, bohužel z různých důvodů jsme se museli obejít bez nich (Kalaš, Hromas, Mach). Snad budou fit alespoň na jaro.

Petr Pálka

Reklama