| |

Muži A: Pětigólová výhra nad Doksy

Libišské áčko zvládlo i druhý domácí zápas během jednoho týdne a první zářijovou sobotu porazilo v rámci pátého kola krajského přeboru Doksy 5:1.

Libišský tým ve středu nejprve porazil Chlumec, díky čemuž získal první body v sezóně. V sobotním utkání šel tým kouče Miroslava Kratochvíla do vedení v 16. minutě, kdy otevřel skóre kapitán Pavel Macháček. Do přestávku přidal ještě druhou branku Andrii Tsopa.

Po změně stran během sedmi minut zvýšili na rozdíl čtyř branek Vetešník s Menčlem. Až poté se prosadili také hosté, když snížil Chaloupka. Na jeho gól ale o dvě minuty později odpověděl pátou trefou Přibyl. Pět minut před koncem ještě snížil na konečných 5:2 hostující Samek.

„Potřebovali jsme doma opět bodovat a to i přesto, že jsme znali sílu zkušeného soupeře. Od začátku zápasu jsme se chtěli prosazovat, vytvářet si šance a nenechat rozehrávat hostující mužstvo. Tento zápas se nám konečně vydařil i střelecky, když v 16. minutě otevřel skóre zkušený kapitán Macháček, poté se do poločasu přidal ještě dobře hrající Tsopa. Ve druhém dějství přidali góly ještě v 60. minutě Vetešník, na 4:0 upravoval Menčl a to v 67. minutě. Ten ke svému dobrému výkonu přidal kromě branky ještě dvě asistence. Bohužel poté jsme polevili a připravili se o kýženou nulu a to svou nekoncentrovaností, když nám soupeř v 73. a 85. minutě zasadil dvě celkem zbytečné branky.  V 75. minutě přidal ještě 5. gól náš střelec Přibyl. S výkonem celého mužstva i s nasazením jsme spokojený, avšak jsou ve hře některé nedostatky a ty musíme odstranit. V příštím víkendovém kole nás čeká zápas v neděli v Průhonicích, kde bychom rádi pomýšleli na nějaký bodový zisk.

Miroslav Kratochvíl, trenér

HDT.cz Krajský přebor – 5. kolo

TJ Sokol Libiš – SK Doksy 5:2 (2:0)

Branky: 16. Macháček, 34. Tsopa, 60. Vetešník, 67. Menčl, 75. Přibyl – 73. Chaloupka, 85. Samek. ŽK: 78. Vetešník, 84. Savulkin – 19. Havelka, 68. Pešička, 77. Galbavý. Rozhodčí: Divilek. Diváků: 80.

Libiš: Satrapa – Macháček, Sandetskyi (71. Havlíček), Přibyl (87. Stibora), Kortiš, Vetešník (79. Plaček), Menčl, Šamša, Savulkin, Tsopa, Jindřich.