| |

Muži A: Vítězství nad ambiciózním Poříčí

Libišské „áčko“ získalo první jarní tři body za domácí výhru 3:1 nad Poříčí nad Sázavou, které před utkáním bylo v tabulce krajského přeboru na třetím místě.

Libišský tým měl výborný start do zápasu, když hned ve třetí minutě se Martin Procházka protáhl po pravé straně hřiště kolem soupeře a následně protlačil míč přihrávkou skrz malé vápno až na zadní tyč, kde míč doklepl do prázdné branky Dmirty Bessonov.

Sedm minut před koncem prvního poločasu se diváci dočkali odměny v podobě druhého libišského gólu. Po zisku míče před vlastním vápnem táhl protiútok po levé straně Tobiáš Vondra, který krásným centrem našel do vápna nabíhajícího Tomáše Přibyla, jenž hlavou zvýšil na 2:0.

Dmirty Bessonov měl podíl i na třetí brance zápasu, když po rozehraném rohu nacentroval do vápna a Jakub Moravec zvýšil na rozdíl tří branek.

Hostům se podařilo snížit na 1:3 v 58. minutě, kdy se po ztrátě míče na středu hřiště dostal k míči ex-ligový Filip Hašek, který následně přehodil Kubu Kundráta.

Oba týmy v závěrečné půl hodině své příležitosti už nevyužily a tři body tak zůstaly v Libiši.

„V rámci tohoto kola k nám zavítal opět celek z horních postupových pater tabulky. Utkání jsme chtěli zvládnout a také jsme ho nakonec zvládli. Rozhodl týmový výkon, kombinační hra a nasazení našich hráčů. Nejednalo se vůbec o jednoduché utkání, ale díky naší předvedené hře zůstaly všechny tři body doma. V úvodu otevřel skóre dobře hrající Bessonov, o druhý gól našeho týmu se postaral hlavou po ideálním pasu Vondry Přibyl. Do druhého dějství jsme vstoupili také aktivně a zvýšili po standardní situaci hlavou Moravce na 3:0. Hosté poté snížili po našem nedorozumění Haškem na konečných 3:1, ačkoliv jsme v závěru měli velmi dobré šance ke skórování díky střídajícímu Muškovi.“

Miroslav Kratochvíl, trenér

HDT.cz Krajský přebor – 19. kolo

TJ Sokol Libiš – SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 3:1 (2:0)

Branky: 3. Bessonov, 38. Přibyl, 47. Moravec – 58. Hašek F.. ŽK: Vetešník, Bessonov, Moravec, Procházka – Hašek Z., Verner, Jírů. Rozhodčí: Asník Daniel – Neliba Vladislav, Sandev Viktor. Delegát: Čáp Zdeněk. Diváci: 100.

Libiš: Kundrát – Savulkin (57. Chalupa), Moravec, Macháček, Kvída – Procházka (84. Ciolek), Mündl M., Přibyl, Bessonov – Vondra (69. Muška), Vetešník.