|

Muži B: Čečelice – Libiš 3:1

Libišské B mužstvo odehrálo v rámci dvaadvacátého kola mělnického okresního přeboru zápas v Čečelicích, kde prohrálo 1:3.

Domácí se dostali do vedení na konci prvních deseti minut, kdy se po rohovém kopu prosadil Douděra. V dalším průběhu prvního poločasu ale byla hra vyrovnaná, domácí se dostali pouze do jedné další šance, kterou ale chytil brankář Chládek.

Libišští naopak byli lepší v kombinaci, častěji drželi míč a byli i nebezpečnější. Ciolek trefil z přímého kopu břevno a byl i v dalších nadějných pozicích, ve kterých mu ale téměř vždy míč utekl či uskočil do zámezí. Až v samém závěru se po pomalé rozehrávce v podání Libiše dostali domácí do další šance, ale Eisner skluzem gólovou střelu Černému srazil.

Téměř okamžitě po změně stran se podařilo domácím zvýšit na rozdíl dvou branek, ale Libiš se nevzdala a po hodině hry vystihl Lukáš Svoboda rozehrávku domácích a po úniku za obranu prostřelil brankáře a snížil na 1:2. Domácí byli následně více na míči a měli několik náznaků šancí, ale také je téměř vždy zradila finální fáze nebo samotné zakončení.

V závěru zápasu měla Libiš ještě několik průniků po stranách hřiště, ale vyrovnat se nepodařilo. Naopak domácí přidali v nastaveném čase třetí gól a vyhráli 3:1.

„Je to jako na houpačce a na druhý venkovní zápas v řadě jsme měli problém složit mužstvo dohromady. Před zápasem s Čečelicemi nebyli k dispozici všichni čtyři stopeři, kteří se v předchozích zápasech v sestavě točili, a tak jsme museli změnit poprvé v tomto roce i rozestavení a ve středu obrany jsme tentokrát nastoupili společně s Patrikem Brdlíkem, i když normálně hrajeme oba v záloze. Premiéru v základní sestavě si připsal Michal Málek, který ještě další rok spadá ročníkově do dorostu, a nevedl si vůbec špatně. Oběma s Vojtou Plačkem patří náš dík, že za nás šli hrát, i když dopoledne hráli za dorost proti Mělníku.

S ohledem na to, jak jsme museli improvizovat, tak jsme neodehráli vůbec špatný zápas, i když jsme nakonec prohráli. Prvních deset minut bylo zbytečně bázlivých, čehož domácí využili k vedoucí brance. Ale v dalším průběhu jsme se domácím vyrovnali v důrazu, kombinačně jsme na tom byli lépe a dostávali jsme se po jednoduchých akcích do zajímavých situací, ale opět jsme se nedokázali na hřišti soupeře prosadit střelecky. V druhém poločase domácí byli důraznější, rychlejší a chytřejší především ve středu hřiště, kde získávali téměř všechny odražené míče a především díky tomu nakonec získali zaslouženě tři body.

Je škoda, že jsme nebyli v plném složení. Troufám si tvrdit, že pokud bychom nastoupili s tradiční obranou a v našem už tradičnějším rozestavení na tři stopery, tak bychom Čečelicím zavařili mnohem více a brali minimálně bod. Tak třeba příště. Díky všem libišským cyklistům, kteří nás přijeli na zápas podpořit.“

Okresní přebor Mělník – 22. kolo

TJ Sokol Čečelice – TJ Sokol Libiš „B“ 3:1 (1:0)

Branky: 7. Douděra Pavel, 48. Bruner Štěpán, 90. Kolínský Tomáš – 60. Svoboda Lukáš. ŽK: Lauda – Havlík, Eisner. Rozhodčí: Eder Oldřich – Dudok Luděk, Stibůrek Petr. Diváci: 100.

Libiš: Chládek – Matějka, Eisner, Brdlík, Svoboda – Málek – Plaček (78. Kletečka), Havlík, Nejezchleba, Ciolek – Čepec.