|

Muži B: Čtyřgólová výhra nad Zálezlicemi

Libišské B mužstvo zvládlo v sobotu 6. května domácí mistrovské utkání, když Zálezlice porazilo jednoznačně 4:0 a připsalo si tři body do tabulky mělnického okresního přeboru.

Béčko sobotním zápasem zakončilo „anglický“ týden, když minulý týden v sobotu prohrálo v Kostelci a uprostřed týdne hrálo pohár ve Vysoké. Zatímco oba zmíněné předchozí zápasy skončily prohrou, domácí zápas se Zálezlicemi skončil jasným vítězstvím modro bílých barev.

Oproti pohárovému zápasu ve Vysoké náš tým hrál zodpovědněji a důsledněji směrem do obrany a Zálezlice do ničeho nebezpečného nepustil. Po úvodních náznacích a několika nebezpečných střelách se béčko dostalo do vedení ve dvacáté minutě. Lukáš Svoboda nacentroval z levé strany, střelu Ondřeje Eisnera brankář Zálezlic vyrazil konečky prstů u tyče, ale dobíhající Ondřej Havlík doklepl míč do sítě.

I dále byl náš tým nebezpečnější a druhý gól byl blízko. Diváci se jej dočkali po půl hodině hry. Jan Čepec byl faulován na hranici vápna, následný přímý kop kroutil Eisner přes zeď, ale hostující kapitána zastavil míč mířící do branky rukou, a tak následovala penalta. Tu proměnil Filip Mündl a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro náš tým, i když vedení mohlo být mnohem vyšší.

Na začátku druhého poločasu se hrálo úvodních pár minut nezáživně ve středu hřiště daleko od obou branek, ale po hodině hry náš tým během pěti minut dvěma góly definitivně zlomil odpor soupeře.

Nejprve v 61. minutě Eisner našel Ciolka na levé straně, jenž prošel téměř až k brance soupeře a připravil míč před prázdnou branku Čepcovi, který bez problémů doklepl míč do sítě. A v 66. minutě Eisner průnikovou přihrávkou vyslal za obranu Čepce, jenž obešel v plném běhu brankáře a poslal míč do prázdné brány.

V závěru tempo hry hodně opadlo, ale například střídající Tomáš Kletečka mohl přidat minimálně další dvě branky, ale ve svých šancích nebyl přesný a míč v síti neskončil. Béčko tak vyhrálo 4:0 zcela zaslouženě a po dvaceti odehraných zápasech zaokrouhlilo bodový zisk na třicet.


„Po dvou porážkách v uplynulém týdnu jsme jednoznačně chtěli v domácím zápase uspět, získat tři body a potěšit diváky, kteří na naše zápasy chodí. Tentokrát jich dorazilo v příjemném počasí hodně a věříme, že čtyři góly, i další povedené akce, jim sobotní odpoledne nezkazily. Stejně jako v předchozím domácím zápase se Mšenem to bylo především o naší vlastní trpělivosti a o tom nepřízpůsobit se nakopávání soupeře. To se, myslím, až na pár výjimek dařilo. Jen škoda, že v závěru zápasu jsme se nesnažili dát další góly a naše hra byla zbytečně nervózní i přes jasné vedení a dominanci v zápase.

Z pohledu trenéra mě těší to, že stejně jako proti Mšenu, i tentokrát se nám podařilo vstřelit téměř totožný gól po akci, o kterou se pokoušíme v zápasech i trénincích často, takže je vidět, že není zbytečné se o něco snažit, i když hrajeme „jen“ okres. V dalším kole vyrážíme do Čečelic, kde nás čeká jistě náročné utkání.“

— Ondřej Eisner, trenér

Okresní přebor Sportfotbal – 21. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – TJ Sokol Zálezlice 4:0 (2:0)

Branky: 20. Havlík Ondřej, 32. Mündl Filip (pen.), 61. Čepec Jan, 66. Čepec Jan. ŽK: Kletečka – Plicka, Kolář. Rozhodčí: Demeter Martin – Krátký Miroslav, Toráč Martin. Diváci: 110.

Libiš: Chládek – Matějka, Mündl F. (44. Mošna), Buzek, Chorvát, Svoboda (71. Kletečka) – Elysberg, Eisner (71. Brdlík), Havlík (60. Nejezchleba) – Čepec (88. Škrna M.), Ciolek.


Foto: Antonín Čvančara

Reklama