|

Muži B: Libiš – Čečelice 3:1

Po dvou výhrách za sebou jsme se posunuli v tabulce výš a před domácím zápasem s Čečelicemi jsme věděli, že v případě výhry naši pozici v tabulce můžeme ještě vylepšit. Sestava se nám společně s Michalem Panochou neskládala snadno, protože z různých zdravotních problémů jsme neměli k dispozici Petera Chorváta, Tomáše Kletečku, Filipa Mündla, Jana Čepce nebo některé dorostence, kteří hráli v minulých zápasech v čele s Tomášem Balogem. Láďa Matějka i přes nemoc nakonec odehrál závěr zápasu na hrotu útoku. Hrát jsem nemohl ani já osobně.

Nakonec jsme ale vybrali, myslím, dobře. V obraně se opět osvědčila spolupráce Davida Bušínského s Matějem Mündlem, který dopoledne odehrál druhý poločas za A tým proti Kladnu. Svůj nejlepší zápas za nás, na tom správném postu, odehrál Václav Čičatka, který podal velmi dobrý výkon na pravém beku. Asi největší problém jsme měli ve středu zálohy, kde jsme potřebovali doplnit Filipa Nejezchlebu a potřebovali jsme eliminovat nejlepší hráče soupeře právě ve středu hřiště. Nakonec jsme se rozhodli pro Radka Havlíčka, který nastupuje za dorost na ofenzivnější pozici, ale věřili jsme, že to zvládne i na „šestce“. A nemýlili jsme se.

Kromě toho, že se mu podařilo „vymazat“ ze hry středové hráče soupeře, připsal si asistenci u prvního gólu, když se nejrychleji na vápně zorientoval a odražený míč přiklepl Filipovi Nejezchlebovi, který poté poslal míč „za háčky“ a po deseti minutách hry jsme vedli 1:0. Byli jsme aktivnější, důraznější a mnohem nebezpečnější než soupeř. Po obou stranách jsme díky dobré spolupráci a vzájemném doplňování v podání Čičatky se Svobodou a Reznera s Ciolkem nenechali soupeře vydechnout. Napadáním k tomu přispěl také Leoš Tvrdý.

Ten navíc podpořil svůj dobrý výkon i vstřelenou brankou. Krátce poté, co se k utkání se zpožděním dostavil delegovaný rozhodčí Horáček a převzal řízení zápasu, se Leoš vydal za dlouhým nákopem společně s dvěma obránci soupeře. Ti se nedohodli s vlastním brankářem, který vyběhl z branky, odkopem trefil Leoše, a ten následně poslal míč z úhlu do prázdné brány. Hosté měli za první poločas jen jednu možnost, když po pasu za obranu střílel z voleje Kolínský, ale přestřelil.

Až v závěru poločasu převzali aktivitu hosté, ale nic nevytěžili ani z dlouhého nastaveného času, kdy to vypadalo, že hlavní rozhodčí zapomněl na fakt, že jsme hráli již dvacet minut před jeho pozdním příchodem. Ale stejně, jako jsme první poločas skončili ve vlažnějším tempu, tak jsme začali i druhý poločas a hosté toho využili po pěti minutách, kdy po centru směrem na zadní tyč padl míč nešťastně Matěji Mündlovi přímo na nohu do kroku a míč skončil v naší síti.

Soupeř byl samozřejmě trochu na koni, dokonce vstřelil i vyrovnávací gól po střele z vápna o pár minut později, ale rozhodčí ještě před samotným zakončením pískl faul na našeho hráče. Krátce po hodině hry jsme museli poprvé v zápase střídat, když hostující Jiří Szen po odehrání míče prošlápl nohu Davidu Bušínskému, který musel kvůli zranění opustit hřiště a hostující hráč může být hodně rád, že dostal jen žlutou kartu, protože jeho zákrok patří přesně do kategorie těch, o kterých se tak rádi všichni baví na sociálních sítích a rádi o nich moralizují.

Když jsem na začátku zmiňoval Radka Havlíčka, tak ke své asistenci přidal také velký podíl před třetím gólem, když dostal míč do volného prostoru a hostující brankář byl u míče později a fauloval ve vápně. Rozhodčí neváhal, nařídil penaltu a Leoš Tvrdý ji následně v 67. minutě s trochou štěstí proměnil. Poslední minuty jsme hlavně trpělivě bránili a snažili se udržet náskok. To se povedlo a po třech vyhrách v řadě je pohled na tabulku, po pěti předchozích prohrách, mnohem veselejší.

Pochvalu za výkon zaslouží všichni. Pro mě osobně byl hráčem zápasu Radek Havlíček, nejmladší člen naší základní sestavy. V blízké budoucnosti určitě jeden z možných tahounů týmu. Jen dva hráči základní sestavy proti Čečelicím se narodili dříve než v roce 2000, v kombinaci s dalšími dorostenci máme určitě na čem stavět. Je dobře, že se kluci po pěti prohrách v řadě dočkali odměny v podobě tří výher a zase si trochu zvedli sebevědomí a mají z fotbalu větší radost. Věřím, že případné dílčí prohry to nijak nenaruší a přerod B týmu, jakožto jednoho z nejstarších týmů v soutěži, na jeden z nejmladších týmů bude dál úspěšně pokračovat.

V dalším kole hrajeme v neděli 23. října od 15:30 v Tišicích, které v posledních dvou zápase prohrály, ale jsou o tři body před námi. Věřím, že se zdravotně dáme všichni co nejdřív zase dohromady.

Ondřej Eisner

Okresní přebor Mělník – 9. kolo:

TJ Sokol Libiš „B“ – TJ Sokol Čečelice 3:1 (2:0)

Branky: 10. Nejezchleba Filip, 31. Tvrdý Leoš, 67. Tvrdý Leoš (pen.) – 50. Mündl Matěj (vl.). ŽK: Čičatka, Plaček – Rauš, Palička, Fryk, Lauda, Szen. Rozhodčí: Horáček – Polička, Mündl F.

Libiš: Chládek – Čičatka, Bušínský (63. Plaček), Mündl M., Rezner (90. Škrna M.) – Svoboda, Nejezchleba, Havlíček, Ciolek – Havlík (77. Matějka), Tvrdý (86. Brdlík).