|

Muži B: Libiš – Vojkovice 6:2

Předposlední domácí zápas sezóny jsme odehráli s Vojkovicemi ve stejný den, kdy na našem hřišti probíhaly oslavy 90. výročí založení libišského fotbalové oddílu. Áčko dopoledne vyhrálo, tak je dobře, že jsme to nepokazili a jednoho z přímých konkurentů v boji o záchranu v přeboru jsme porazili 6:2.

Skóre zápasu otevřel Matyas Mlejnek ve 13. minutě, ale o tři minuty později vyrovnal Pavel Kobera. Vedení nám vrátil Tomáš Přibyl ve dvacáté minutě, pak už se v našem dresu prosadili jen dorostenci.

Čtvrtý gól zápasu ještě před odehráním úvodních pětadvaceti minut totiž přidal Jan Čepec, který nám tak dal dvoubrankové vedení. To navýšil ve 33. minutě Dominik Rezner. Na 2:4 z pohledu soupeře snížil ve 41. minutě bývalý hráč Libiše Tomáš Lemarie, ale Dominik Rezner ještě před přestávkou dal svůj druhý gól a náš pátý v zápase.

Hosté dohrávali posledních čtvrt hodiny bez vyloučeného Kobery. Konečné skóre nakonec stanovil pět minut před koncem sedmnáctiletý dorostenec Martin Šandor.

Do konce sezóny zbývají dva zápasy – v Obříství a doma s Horními Beřkovicemi.

24. kolo Okresní přebor SportFotbal:

TJ Sokol Libiš „B“ – SK Vojkovice 6:2 (5:2)

Branky: 13. Mlejnek Matyas, 20. Přibyl Tomáš, 23. Čepec Jan, 33. Rezner Dominik, 44. Rezner Dominik, 85. Šandor Martin – 16. Kobera Pavel, 41. Lemarie Tomáš. ŽK: Přibyl – Jonák, Kobera, Šlampa. ČK: Kobera. Rozhodčí: Pixa Josef – Hartig Libor, Novotný Sebastian. Diváci: 75.

Libiš: Hádek – Kocourek, Mlejnek, Chorvát, Dobrovolný – Brdlík (79. Plaček), Rezner (72. Havlíček), Čepec, Přibyl (70. Šandor) – Khornauli, Tvrdý (46. Havlík).

Vojkovice: Nociar – Kmeť (46. Šaroch), Pražák, Matějík, Kobera, Lemarie (70. Suk), Jonák, Šlampa, Babovák, Pech, Pfleger (29. Linhart).

14.TJ Sokol Horní Počaply24631529:8123

„Druhým oddílem, který čerstvě může sledovat záchranářské snažení z bezpečí, je Sokol Libiš. Rezerva v rámci narozeninového dne svého klubu neponechala nic náhodě. Vojkovice tak otrávil jedním z gólů třeba i šestý nejlepší střelec divize C Tomáš Přibyl. Jednoho z autorů dvou hostujících úspěchů Pavla Koberu dokonce natolik, že si zchladil žáhu na rozhodčím Pixovi, za urážky a výhrůžky si zcela zbytečně řekl o delší stopku.“