|

Muži B, Pohár OFS Mělník: Libiš – Liběchov 4:0

Po výhře 3:1 v úvodním kole skupinové fáze Poháru OFS Mělník nad Čechií Kralupy hrálo béčko druhý zápas proti Liběchovu. Tentokrát jsme nastoupili na přírodní trávě u sousedů přes Labe – v Tuhani. A podařilo se přidat i druhou výhru ve skupině, když béčko vyhrálo 4:0.

Do zápasu šlo tentokrát béčko s Janem Čepcem a Radkem Havlíčkem, kteří absolvovali zimní přípravu s A týmem. Po viróze se vrátil také Ladislav Matějka. Naopak chyběli zranění Bušínský, Tvrdý či Chorvát.

Hned od úvodní minuty bylo béčko aktivnějším týmem, vysoko napadlo a soupeř se dostával do velkých problémů v rozehrávce. První branku zápasu dal po úniku z poloviny hřiště Honza Čepec v patnácté minutě. V dalším průběhu prvního poločasu měli šance i hráči Liběchova, ale jednu střela po zpětné přihrávce byla zablokována na roh a v další šanci skvěle špičkou nohy vyrazil křižnou střelu David Chládek.

Do dalších nebezpečnějších situací se Liběchov nedostal a naopak krátce před koncem přidal druhý libišský gól Ondřej Havlík střelou pod břevno.

Do druhého poločasu nastoupili i Vojtěch Plaček a Tomášové Buzek a Kletečka. Na obou stranách moc šancí nebylo, ale našemu týmu se dařilo být hodně na míči a dominovat. Hru soupeře měl na starost především Marek Malák, bývalý hráč Libiše, ale dařilo se většinu jeho akcí zastavovat včas.

Dvacet minut před koncem se krásně trefil dorostenec Vojta Plaček, který si navedl míč do vápna na levé straně a křižnou střelou vymetl šibenici.

Jen o chvilku později postupoval sám na branku soupeře Honza Čepec, který využil dlouhého nákopu/odkopu za obranu, ale nakonec byl před vápnem faulován. Přímý kop si vzal na starost Filip Nejezchleba a povedenou střelou přes zeď nedal brankáři Liběchova šanci a zvýšil na konečných 4:0.

Osobně jsem rád, že se nám podařilo dohrát zápas s čistým kontem, protože David Chládek dochytával s bolestí ve svalu, ale i tak dokázal v obou poločasech zneškodnit několik nebezpečných situací a nulu si zasloužil. Byl to zase o trochu těžší soupeř než v minulém týdnu proti Čechii. Zároveň to ale bylo více méně hlavně o našem vlastním přístupu a nasazení.

Pokud bychom využili v prvních deseti minutách všechny chyby soupeře a zisky míče po napadání, tak by to bylo o čtyři góly hned na začátku, a ne až na konci. První dva góly padly po dobré práci všech po ztrátě míče a rychlém vyřešení konkrétní situace. Góly v druhé půlce byly po výborných střelách. Ještě musíme dál zlepšovat fungování ve středu hřiště, ale to se časem zlepší. Příště nás čeká nejtěžší test v rámci přípravy proti béčku Pšovky Mělník.

Velké díky patří všem z Tuhaně, kde nám propůjčili a připravili hřiště k zápasu.
Ondřej Eisner, trenér B týmu

Pohár OFS Mělník – 2. kolo:

TJ Sokol Libiš „B“ – SK Liběchov 4:0 (2:0), hráno v Tuhani

Branky: 15. Čepec, 38. Havlík, 70. Plaček, 73. Nejezchleba. Rozhodčí: Pixa. Diváci: 20.

Sestava Libiše: Chládek – Mündl F., Eisner, Mošna – Matějka (46. Plaček), Havlíček, Brdlík (46. Buzek), Svoboda – Nejezchleba – Havlík (60. Kletečka), Čepec.

Rozpis zápasů skupiny B

DatumČasZápasHřiště
5. 3. 202314:30FK Čechie Kralupy – Libiš „B“ 1:3Čechie Kralupy přesunuto na UMT v Roudnici nad Labem
11. 3. 202314:30Libiš „B“ – SK Liběchov 4:0Tuhaň
18. 3. 202315:00Pšovka „B“ – Libiš „B“Vehlovice