Muži B, příprava: Libiš – Dolní Beřkovice 8:1

V rámci zimní přípravy jsme se v sobotu 25. února, týden před startem okresního poháru, utkali na neratovické umělé trávě s Dolními Beřkovicemi. Tedy týmem hrajícím mělnický okresní přebor stejně jako my. Do zápasu jsme nemohli počítat ani s jedním z našich brankářů a kvůli nemoci jsme nemohli využít ani Honzu Škrnu z dorostu. Celý zápas tak za nás odchytal Jakub Kundrát, jeden z brankářů A týmu.

Ve vzájemném podzimním soutěžním utkání jsme v Dolních Beřkovicích prohráli 0:1, když jediný gól zápasu dal ex-libišský Tomáš Kvída.

Tentokrát zápas za vytrvalého sněžení dopadl úplně jinak. Částečně i proto, že soupeř odehrál utkání v deseti lidech. My jsme odehráli zápas opět v novém rozestavení a před zápasem jsme doufali, že nás i tenhle náš záměr kluci z Beřkovic trochu prověří, ale bohužel na hru v průběhu zápasu téměř rezignovali, což mě osobně mrzí. Největším pozitivem zápasu je, že dal Honza Čepec, který absolvuje celou zimní přípravu s A týmem, pět branek včetně jedné výstavní střely zpoza vápna do šibenice. Můžeme jen doufat, že mu střelecká forma vydrží i do jarních soutěžních zápasů. Výsledek zápasu v konečném důsledku nemá cenu nijak zveličovat ani přeceňovat.

Kvůli zdravotním problémům nám chyběl také Peter Chorvát a také David Bušínský, který má před sebou operaci kolene a všichni mu přejeme co nejrychlejší a v rámci možností co nejpříjemnější rekonvalescenci.

První březnový víkend nám startuje skupinová fáze okresního poháru, když hrajeme v neděli 5. března od 14:30 na hřišti Čechie Kralupy. Pokud to tedy samozřejmě počasí dovolí.

Ondřej Eisner

Přípravné utkání (hráno na UMT v Neratovicích)

TJ Sokol Libiš „B“ – TJ Sokol Dolní Beřkovice 8:1

Branky Libiše: Čepec 5x, Tvrdý, Nejezchleba, Kletečka z pen.

Sestava Libiše: Kundrát – Mošna, Eisner, Mündl F. – Matějka, Nejezchleba, Brdlík, Svoboda – Havlík – Čepec, Kletečka + Buzek, Tvrdý.