| |

Muži B: Prohra s Velkým Borkem

Nadějný začátek k bodovému zisku nevedl. Libišské béčko v sobotním domácím utkání podlehlo Velkému Borku 3:6, i když po necelých pětadvaceti minutách vedlo o dvě branky.

Do vedení poslal naše mužstvo Tobiáš Vondra, který si zaběhl za obranu hostujícího týmu na dlouhý pas a následně sám před brankářem nezaváhal. Ve třiadvacáté minutě rozehráli Nejezchleba s Havlíkem roh nakrátko a polovysoký centr na zadní tyč usměrnil v béčku debutující Miloslav Machka.

Béčko bylo v úvodních pětadvaceti minutách lepším mužstvem a soupeř zahrozil pouze po dlouhých výkopem od branky, ale míče končily vysoko nad brankou nebo v rukavicích Jana Škrny.

Po půl hodině hry se ale vše změnilo. Hosté zařadili vyšší rychlost, byli důraznější a odměnou jim byl gól v pětatřicáté minutě na 1:2 po velmi pěkné akci středem hřiště a přesné střele Tomáše Nesládka. Navíc se jim do poločasu podařilo srovnat, když penaltu proměnil Šejnoha.

V druhém poločase bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a bohužel to bylo to z Velkého Borku. Postupně se po chybách a laxním bránění v podání domácího týmu prosadili Mihalík, Krajník a Lamač. Borek tak rázem vedl o tři branky. V 68. minutě proměnil penaltu Patrik Icik a snížil na 3:5, ale hosté byli i dál lepší a nakonec v závěru dali šestou branku.

„Hrát pouze třicet minut nestačí. Stejně jako dodržovat jednoduché věci směrem do obrany. Bez ohledu na to, jaká je to soutěž, s jakým mužstvem kdo trénuje a jestli to je nebo není obránce od dětství. Nechat si dát gól po autu skoro na půlce, kdy téměř celé mužstvo přestalo hrát, to byl vrchol. Tým, jakým je Borek, potrestá každou chybu, zaváhání a nekoncentrovanost. A my byli koncentrování jen první část zápasu, to je málo.“

Ondřej Eisner

SportFotbal Okresní přebor – 17. kolo:

TJ Sokol Libiš „B“ – SK Slavia Velký Borek 3:6 (2:2)

Branky: 7. Vondra, 23. Machka, 68. Icik z pen. – 35. Nesládek T., 42. Šejnoha z pen., 49. Mihalík, 55. Krajník, 57. Lamač, 89. Procházka D. Rozhodčí: Pixa. Diváci: 100.

Libiš: Škrna J. – Plaček (83. Šandor), Muška (46. Brdlík), Machka, Kubíček – Tůma, Nejezchleba, Havlík, Havlíček (60. Srch), Vondra (46. Kašpárek) – Icik (81. Kletečka).

Reklama