|

Muži B: Prohra s Vysokou 1:4

Sváteční fotbalový program v Libiši nabídl také odpolední utkání béčka s Vysokou. Náš tým na druhé mužstvo mělnického okresního přeboru nakonec nestačil, když po třech inkasovaných brankách v závěrečné čtvrt hodině prohrál 1:4.

Béčko pro domácí zápas doplnili z A týmu Matěj Mündl a Marek Smetana, dorostenci tentokrát hráli v téměř stejný čas. Do základní sestavy se vrátil do obrany Jakub Mošna, hrající kouč Ondřej Eisner se posunul zpět do středu zálohy.

Od úvodní minuty byl zápas s Vysokou velmi vyrovnaný, ale byli to hosté, kteří se ujali poměrně brzy vedení. Po rohovém kopu se dostali do rychlého protiútoku, Gabčo obehrál Mošnu a připravil přesnou přihrávku míč pro nabíhající Kettnera, který otevřel skóre.

Rychlý gól béčko nesrazil, naopak dál hrálo velmi dobrou partii s druhým týmem tabulky a ve zbytku prvního poločasu bylo lepším týmem. Ve velmi solidních šancích ale naše šance opět nedokázalo dát gól – Čepec nestihl uvnitř vápna vystřelit před odkrytou brankou, Nejezchlebovu střelu srazil obránce a po dalších velmi dobrých akcích po stranách hřiště a následných centrech chyběl větší důraz dostat se do zakončení. Neujaly se ani střely zpoza vápna, ale nakonec se podařilo vyrovnat Marku Smetanovi, který se dostal po půl hodině hry za obranu a sólo z poloviny hřiště proměnil přesnou střelou.

Závěr prvního poločasu ovlivnilo nejprve zbytečné nervózní a agresivní chování hráčů obou týmů jak směrem k rozhodčímu, tak vzájemné napadání a osočování. Ale také zranění dvou hráčů, kteří se v souboji neúmyslně srazili hlavami a jejich zranění si vyžádalo ošetření a pár stehů.

Zatímco první poločas nabídl velmi dobrý fotbal, druhý poločas už nikoliv. Naše béčko se přizpůsobilo nakopávání/odkopávání soupeře a úroveň zápasu šla dolů. Hostům se nakonec podařilo během závěrečné čtvrt hodiny vstřelit tři góly a zlomili zápas na svou stranu, když se dvakrát trefil Gabčo a jednou střídající Douděra.

Béčko tak na jaře v rámci přeboru stále čeká na výhru. V dalším zápase vyrážíme v sobotu 15. dubna do Obříství.


Odehráli jsme jednoznačně nejnáročnější zápas v rámci dosavadního kalendářního roku a Vysoká nakonec potvrdila, proč má nejlepší útok v celé soutěži. První poločas byl z naší strany velmi dobrý a byli jsme Vysoké minimálně vyrovnaným soupeřem, šancí jsme měli víc, ale opět jsme selhali v koncovce. Chybí nám větší chuť důraz a chuť dostat se do zakončení a touha dát gól.

Po závěru prvního poločasu, kdy se pár hráčů obou týmů místo hraní fotbalu rozhodlo předhánět se v tom, kdo zná více urážek a výhružek a vzájemného přeměřování pinďourů, a následného zranění dvou hráčů, se v druhém poločase hrálo na náhodu. Nám chyběla větší odvaha a drzost, hosté čekali na chybu, kterou jsme jim nakonec také poskytli.

Zatímco v přípravných zápasech a v poháru jsme hráli s větší lehkostí a góly jsme dávali, v přeborových zápasech jsme se totálně zasekli. Musíme se na tom zapracovat. Tentokrát vyhrál šťastnější a hladovější tým. Pokusíme se to Vysoké oplatit v semifinále poháru za pár týdnů.
Ondřej Eisner, trenér B týmu

Okresní přebor Sportfotbal

TJ Sokol Libiš „B“ – FK Vysoká 1:4 (1:1)

Branky: 30. Smetana Marek – 8. Kettner Michal, 75. Gabčo Josef, 81. Gabčo Josef (pen.), 88. Douděra Jan. ŽK: Smetana, Tvrdý, Buzek – Dzimko. Rozhodčí: Kučera Vojtěch – Braunšveig Vojtěch, Toráč Martin. Delegát: Vlk Miroslav.

Libiš: Chládek – Mošna, Mündl M., Buzek – Svoboda, Eisner, Brdlík (46. Chorvát), Smetana (82. Kletečka) – Nejezchleba – Čepec, Tvrdý (73. Havlík).

Reklama