|

Muži B: souhrn výsledků letní přípravy

Během letní přípravy na sezónu 2022/23 jsme odehráli čtyři přípravná utkání. Nakonec všechna čtyři utkání na hřištích soupeřů. Třikrát jsme prohráli proti silným soupeřům, vyhráli jsme až poslední zápas v Předboji.

Venku odehrajeme také první dva mistrovské zápasy, doma si tak zahrajeme až v září…

31. 7. 2022 | TJ Slovan Bohnice – Libiš „B“ 6:1 (2:0)

Branka Libiše: Čepec z penalty.

Na úvod jsme hráli v Bohnicích proti účastníkovi pražské B. třídy. V zimě jsme od stejného soupeře dostali deset gólů, tentokrát to bylo o čtyři méně. Výkon ale byl rozdílný. Zatímco v zimě jsme se nedostali téměř za půlku a míč jsme potkali jen při rozcvičce, tentokrát jsme byli 55-60 minut zápasu vyrovnaným soupeřem. Poté jsme ale inkasovali po chybách v obraně a v rozehrávce rychlé čtyři branky a bylo po zápase. V posledních vteřinách pak alespoň snížil Jan Čepec z penalty na 1:6.

Do zápasu zasáhli: Škrna M., Chládek – Svoboda, Mošna, Brdlík, Matějka, Nejezchleba, Eisner, Čepec, Rezner, Tvrdý, Havlík, Kletečka, Plaček, Kubíček, Zahradníček.

3. 8. 2022 | TJ Slavia Radonice – Libiš „B“ 4:3 (3:0)

Branky Libiše: 3x Čepec.

Druhý přípravný zápas měl opačný průběh, než ten v Bohnicích. Původně jsme měli hrát s Radonicemi uprostřed prvního srpnového týdne doma v Libiši, ale odložený zápas áčka v MOL Cupu s Kolínem, nás donutil změnit plány a nakonec jsme odehráli zápas v Radonicích. Hráči Radonic hráli v minulé sezóně 1.B třídu, ze které sestoupili. Mužstvo ale mají pořád dobré, znají se a na hřišti o sobě vědí, což ukázali především v prvním poločase, kdy z naší strany hodně vázla komunikace a dělali jsme hrozně moc chyb v rozehrávce. V kombinaci s tím, že jsme nedokázali podržet/udržet míč, jsme inkasovali do přestávky třikrát.

Do druhého poločasu jsme ale trochu přehodili sestavu a druhý poločas jsme odehráli mnohem lépe, organizovaněji a důrazněji. A navíc jsme třikrát dokázali skórovat, když se třikrát trefil Jan Čepec, jenž se na druhý poločas posunul ze zálohy do útoku. Nakonec z toho byla prohra 3:4, ale druhý poločas nabídl dobrý bojovný výkon.

Do zápasu zasáhli: Škrna M., Chládek – Svoboda, Mošna, Brdlík, Chorvát, Matějka, Nejezchleba, Eisner, Čepec, Rezner, Havlík, Mündl F., Plaček, Havlíček.

7. 8. 2022 | Odolena Voda – Libiš „B“ 5:3 (3:2)

Branky Libiše: Čepec, Havlík, Nejezchleba.

Třetím soupeřem nám bylo účastník III. třídy. Osobně si už ani nepamatuji, kdy jsem na „Odolce“ naposledy hrál, možná někdy v žácích. Krásný areál i perfektně připravené hřiště si určitě zaslouží vyšší soutěž než „trojku“ a myslím, že to asi nebude trvat dlouho. Odolka posílila díky rozpadu Klíčan a pro náš mladý tým byl zápas proti týmu složeného z hráčů, kteří hráli ještě nedávno krajský přebor, hodně cenný. Po vyrovnaném začátku jsme dali během pár minut dva góly, když se nejdřív trefil Ondra Havlík a poté Honza Čepec. Po druhém gólu jsme ale udělali během pěti minut v nekoncentrovanosti hned několik chyb a domácí dokázali skóre třemi góly otočit.

V druhém poločase jsme měli několik nadějných brejků, které jsme ale nedotáhli do úspěšného konce. Domácím se podařilo zvýšit na 4:2 díky krásnému gólu z přímého kopa z hranice vápna. V poslední desetiminutovce jsme ještě snížili na 3:4, když se prosadil Filip Nejezchleba po přihrávce od Vojty Plačka. Domácí ale dokázali ještě upravit na 5:3.

Do zápasu zasáhli: Chládek, Škrna M. – Mündl F., Chorvát, Mošna, Matějka, Svoboda, Eisner, Nejezchleba, Rezner, Čepec, Havlík, Kletečka, Zahradníček, Plaček, Horký.

14. 8. 2022 | FC Sokol Předboj – Libiš „B“ 1:2 (0:0)

Branky Libiše: Čepec, Havlík.

Poslední přípravný zápas jsme odehráli na hřišti nedalekého Předboje hrajícího třetí třídu. První poločas byl vyrovnaný i kvůli tomu, že naše rozehrávka z obrany byla pomalá a domácí měli ještě sílu napadat a komplikovat to našim obráncům. Navíc jsme několika hráčům soupeře nechávali strašně moc prostoru na zpracování míče, hlavně po výkopech domácího brankáře. Domácí měli několik slibných rohů, ale tentokrát jsme je dokázali ubránit. Při jednom přímém kopu nás zachránilo břevno. Sami jsme vlastní šance neproměnili, Ondra Havlík netrefil prázdnou bránu, další střely jsme poslali vedle, nebo to pochytal brankář.

Na začátku druhého poločasu po rychlé akci na pravé straně se dostal u zadní tyče k míči Ondra Havlík, který ještě hlavou přihrál před prázdnou bránu Honzovi Čepcovi, který tak dal svůj šestý gól letní přípravy. Domácím se ale podařilo vyrovnat po chytré střele z otočky uvnitř vápna po naší dalším laxním a nedůrazném bránění. Nakonec se nám ale podařila pěkná akce po pravé straně, kdy si Lukáš Svoboda naběhl z vlastní poloviny na dlouhou přihrávku, centrem našel Ondru Havlíka, jenž dal náš vítězný gól na 2:1. Další šance pochytal skvělý domácí brankář, který jen v druhém poločase zabránil dalším třem nebo čtyřem gólům.

Do zápasu zasáhli: Škrna M., Chládek – Mündl F., Mošna, Bušínský, Brdlík, Svoboda, Eisner, Nejezchleba, Rezner, Havlík, Čepec, Kletečka, Plaček.

První mistrovské utkání nové sezóny odehrajeme v neděli 21. 8. 2022 od 17:00 na mělnické Pšovce. V minulé sezóně jsme na jejím hřišti padli 0:7, máme co napravovat. Oproti přípravným zápasům musíme hrát určitě důrazněji a zodpovědněji, jinak úspěšní nebudeme.