|

Muži B: Velký Borek – Libiš 1:0

Po úvodní výhře na Pšovce nás čekal v rámci druhého kola nové sezóny druhý zápas na venkovním hřišti. Tentokrát jsme jeli do Velkého Borku, který se do naší soutěže vrátil z B třídy a na úvod sezóny vyhrál v Zálezlicích 5:0.

Zápas byl od úvodní do poslední minuty vyrovnanou bitvou plnou soubojů a minimem šancí. Úvodních dvacet až pětadvacet minut hry jsme byli hodně nebezpeční hlavně po levé straně hřiště, kde domácí hráči nestíhali Dominika Reznera, ale bohužel jsme to nedokázali využít ke gólu. Lukáš Procházka v domácí brance musel zasahovat jen proti jedné nebezpečné střele, další pokusy byly slabé nebo mu pomohli spoluhráči.

Domácí těžili hlavně z práce obou útočníků, kteří dokázali podržet nakopávané míče, ale naše výborně hrající obrana v čele s Matějem Mündlem je do ničeho nepustila. Až těsně před přestávkou po jediném zaváhání se za naši obranu dostal domácí Marek Černý a pohotovou střelou otevřel skóre.

Druhý poločas už nebyl moc o fotbale, spíš to byl ještě větší boj, hodně se nakopávalo a faulovalo. Paradoxně jedinou žlutou kartu z našeho týmu dostal Filip Nejezchleba, náš nejmenší hráč. Závěrečných patnáct minut jsme domácí hodně zatlačili a měli jsme minimálně dvě velké šance k vyrovnání, ale nedokázali jsme dotlačit míč do brány ani z malého vápna. Domácí dokázali naše střely vždy zablokovat. Nebo jsme byli nepřesní.

V zápise je uvedeno, že zápas sledovalo 120 diváků, ale myslím si, že stadionek v Borku byl zaplněn minimálně dvojnásobně a diváci viděli hodně dobrý zápas díky oběma týmům. Borek byl nakonec o ten jeden gól šťastnější a tři body si tak zasloužili. Pokud takto budeme bojovat v každém zápase až do konce, tak to ale bude dobré.

Příště konečně první domácí zápas…

Okresní přebor 2022/2023 – 2. kolo:

SK Slavia Velký Borek – TJ Sokol Libiš „B“ 1:0 (1:0)

Branka: 41. Černý Marek. ŽK: Randák, Ryba, Minář, Nesládek, Junek, Procházka D. – Nejezchleba. Rozhodčí: Pixa – Demeter, Toráč. Diváci: 120.

V. Borek: Procházka L. – Krajník (59. Kubišta), Jindřich, Jeřábek, Ryba, Černý (61. Nesládek), Lamač, Minář (70. Junek), Randák (88. Procházka D.), Šimral, Šejnoha.

Libiš: Chládek – Matějka (88. Kletečka), Bušínský, Mündl M., Chorvát (65. Mošna) – Eisner, Nejezchleba – Svoboda, Ciolek, Rezner (75. Tvrdý) – Havlík (52. Mündl F.).

Ostatní zápasy 2. kola:

Vraňany – Pšovka B 2:2 (20. Švejcar, 72. Motejzík – 87. Klenotič, 90+1. Havrlík, ČK: 69. Kešek – Vr.), Vysoká – H. Beřkovice 4:1 (30. Kettner, 33. Gabčo, 45. Vála, 50. vl. L. Polák – 13. Pešan), Obříství – Dolní Beřkovice 3:0 (2., 75. a 86. J. Šulc, ČK: 79. Žídek – DB), Mšeno – Vojkovice 2:0 (37. O. Kolumpek, 39. Krúpa), Kostelec – Tišice 8:1 (66., 78., 81. a 84. Novák, 36., 54. a 64. Pazderka, 2. Holubář – 53. Lauda, ČK: 37. Holubář – 37. Zeman, 76. Lauda), Zálezlice – Čečelice 4:3 (65. Plicka, 69. Nykl, 71. Hovorka, 76. Olma – 3. Bruner, 46. Kundrát, 75. Černohlávek).