|

Muži B: Vraňany – Libiš 1:1

Naše „B“ mužstvo odehrálo v sobotu 1. dubna druhé jarní mistrovské utkání. Na hřišti Vraňan v rámci 16. kola mělnického okresního přeboru remizovalo 1:1. Jediný gól libišského mužstva vstřelil Radek Havlíček.

Do zápasu šlo na mužstvo i s třemi dorostenci v základní sestavě a od úvodní minuty bylo na hřišti jasně lepší a vytvářelo si jednu šanci za druhou. Bohužel ale své příležitosti nedokázalo proměňovat. Postupně se do šancí dostali téměř všichni ofenzivní hráči, ale v některých případech skvěle zasáhl domácí brankář, nebo naši hráči nedokázali trefit branku.

Jan Čepec i Filip Nejezchleba byli sami před brankářem, ale své šance neproměnili. Domácí se dostali před branku našeho týmu v prvním poločase pouze po jednom z protiútoků, ale to zasáhl při střele domácího kapitána výborně brankář Kuba Kundrát.

Další standardní situace dokázal náš tým ubránit. Nakonec se po více než desítce neproměněných šancí dostal ve vápně k míči Radek Havlíček po přihrávce od Matěje Mündla a po zasekávačce a prudké střele otevřel skóre zápasu. Do kabin se šlo za stavu 1:0 ve prospěch našeho týmu. Ovšem mělo to být minimálně o pět branek.

Na začátku druhého poločasu mělo naše mužstvo další šance. Vojta Plaček těsně netrefil branku po odkopu domácího týmu. Pavel Kubíček hlavičkoval po přímém kopu sám uvnitř vápna, ale slabě. Matěj Mündl trefil po centru ze strany hlavou tyč… domácí se dokázali ubránit při všech šancích. A nakonec v 78. minutě vyrovnal domácí Matěj Motejzík na 1:1.

Poté měl ještě šanci střídající Ondřej Havlík, který ale branku z hranice vápna přestřelil. Zároveň mohl domácím vystřelit výhru kapitán Švejcar, ale ten také branku netrefil. Zápas tak nakonec skončil remízou 1:1 a naše béčko remizovali i v druhém jarním zápase.

Zatímco bod z domácího zápasu s Velkým Borkem byl spravedlivý a brali jsme ho, tak remíza ve Vraňanech, se vší úctou k soupeři, je naprosto zbytečnou ztrátou. Ale můžeme si za to sami. Jen za prvních dvacet minut jsme měli více šancí, než za předchozí dva zápasy dohromady. Ale neproměnili jsme a v zahazování šancí jsme pokračovali i ve zbytku zápasu.

Navíc jsme se o spoustu dalších možností připravili sami tím, že jsme naprosto zbytečně hráli nedůrazně, zbaběle a nepřesně. A to především ve středu hřiště, kam se navíc stahovali i krajní hráči, takže jsme se do nevýhody a zbytečně nahuštěného prostoru dostali sami.

Nemá cenu se vymlouvat na hřiště, rozhodčí nebo cokoliv jiného. Je sice zarážející, že bez červené karty se obešlo více než pět surových zákroků jednoho hráče, nebo škrcení protihráče v podání jednoho z domácích hráčů. A to i za „dohledu“ delegáta. Ale takový už je fotbal. Za „zisk“ pouze jednoho bodu si můžeme sami neproměňováním šancí.

Pochvalu zaslouží Tomáš Buzek, který nastoupil v základní sestavě v rámci přeboru poprvé po více než dvou letech, a odehrál výborné utkání.
Ondřej Eisner, trenér B týmu

Okresní přebor Sportfotbal

AFK Vraňany – TJ Sokol Libiš „B“ 1:1 (0:1)

Branky: 78. Motejzík Matěj – 39. Havlíček Radek. ŽK: Páko M., Vyšata, Páko L., Kešek – Brdlík, Mündl F. (mimo hřiště). Rozhodčí: Blahout Jiří – Driml Petr, Schneider Filip. Delegát: Kapalín Josef. Diváci: 65.

Libiš: Kundrát – Eisner (73. Mošna), Mündl M., Buzek – Ciolek (87. Kletečka), Havlíček, Brdlík, Plaček – Nejezchleba (79. Chorvát) – Čepec, Kubíček (84. Havlík).