|

Muži B: Výhra nad Pšovkou na závěr sezóny

Libišské B mužstvo zvládlo poslední zápas sezóny 2022/23 v rámci mělnického okresního přeboru, když v předehrávaném utkání porazilo na domácím hřišti béčko mělnické Pšovky 2:1.

Béčka se utkala v této sezóně již potřetí. Nejprve k tomu došlo na úvod soutěžního ročníku minulý rok v srpnu, kdy naše mužstvo vyhrálo na půdě soupeře 3:0. Na jaře tohoto roku jsme na sebe narazili v okresním poháru, kdy jsme vyhráli 6:0. A vítězství jsme si připsali i tentokrát. Zápas se hrál již ve středu 14. června z důvodu oslav 700 let obce Libiš, které proběhnou v sobotu 17. června.

Hosté oproti jarnímu pohárovému utkání nastoupili v mnohem silnější sestavě a rychlonozí ofenzivní hráči byli nebezpeční. Prvních deset minut mělo více ze hry naše mužstvo, které se snažilo o první gól, ale k přesnému zakončení jsme se nedostali. V dalších dvaceti minutách utkání se karta obrátila a po sérii zbytečných chyb v rozehrávce domácích se tým Pšovky dostal do zápasu a měl několik standardních situací a několikrát se dostal do nebezpečné situace. Brankář Chládek ale držel čisté konto i díky perfektnímu zákroku proti přesné hlavičce po rohovém kopu, ale také díky nedůrazným a nepřesným střelám.

V té době už naše mužstvo hrálo bez Jana Čepce, nejlepšího střelce týmu v této sezóně, který musel kvůli zranění hřiště opustit po dvaceti minutách. V závěru poločasu se náš tým dostal k několika střelám hlavně zpoza vápna, ale žádná nebyla přesná. Nepovedl se nám ani přímý kop z nadějné situace, když míč skončil jen ve zdi.

Do druhého poločasu se v naší sestavě vyměnili brankáři, ale i dva dorostenci a po hodině hry přišel do hry ještě třetí. V 66. minutě padl konečně první gól zápasu, o který se po své typické akci postaral Zdíša Ciolek, který si navedl míč na střed hřiště a prudkou střelou k tyči nedal brankáři Pšovky šanci. Vedení nám vydrželo osm minut, poté hostující David Svoboda nasadil na půlce rychlou kličkou jesle Peterovi Chorvátovi, vyhnul se skluzu Eisnera a následně po sólu z poloviny hřiště prostřelil i brankáře a srovnal na 1:1.

I dál se hrál bojovný fotbal z obou stran, ale nakonec náš tým strhl zápas na svou stranu. Šest minut před koncem si míč vzal Zdíša Ciolek, který prošel po pravé straně hřiště a přesnou přihrávkou našel ve vápně Martina Šandora, jenž dal vítězný gól na 2:1. Byl to jeho první gól za béčko.

Naše mužstvo tak končí soutěžní ročník 2022/23 na osmém místě v tabulce bez ohledu na víkendové výsledky ostatních utkání.


„Poslední zápas sezóny proti Pšovce měl solidní kvalitu, hrálo se v tempu a myslím, že diváci, kterých bylo ve středu na hřišti dost, se museli bavit. Pšovka byla větší část prvního poločasu nebezpečnější a rychlí kluci směrem dopředu nám dělali problémy, i když jsme je do tlaku a šancí pustili vlastními chybami a zbytečnými ztrátami. V druhém poločase jsme až na dvě tři situace, včetně té před vyrovnávacím gólem, byli z mého pohledu aktivnější, důraznější a vyhecovanější. Celkově to byl vyrovnaný zápas, ale měli jsme víc sil, což nakonec asi i rozhodlo. Oproti některým předchozím zápasům je to jednoznačně povzbuzující, protože tentokrát na kluky šla za bojovnost pochvala i od diváků. V obou poločasech nás svými zákroky podrželi oba brankáři David Chládek a Kuba Kundrát, kteří se o poslední zápas podělili.

Jedinou kaňkou na férově hraném utkání tak z (mého) pohledu hráče, trenéra a potažmo diváka, byl „výkon“ rozhodčího, jehož lajdácký a laxní přístup řízení zápasu ze středu hřiště bez jakékoliv snahy přispět něčím k výkonu obou týmů, vygradoval v naprosto zbytečnou hádku a menší šarvátku mezi oběma týmy v závěru zápasu. Bylo to jen vyvrcholení toho, jak zápas tento rozhodčí vedl od začátku do konce a nad jeho některými rozhodnutími kroutili hlavami hráči obou týmů, jeho asistenti pomezní i diváci.“

Ondřej Eisner, trenér

Okresní přebor Mělník – 14. kolo

TJ Sokol Libiš „B“ – FK Pšovka Mělník „B“ 2:1 (0:0)

Branky: 66. Ciolek, 84. Šandor – 74. D. Svoboda. ŽK: Šandor, Matějka. Rozhodčí: Dudok – Toráč, Pixa. Diváci: 130.

Libiš: Chládek (46. Kundrát) – Matějka, Chorvát, Eisner, Buzek, Svoboda L. – Brdlík, Nejezchleba – Kubíček (46. Plaček) – Ciolek, Čepec (20. Kletečka, 60. Šandor).

Pšovka: Jenč – Strnad, Kaiser, Cemper, Beneš, Rypka, Bláha, Lelek (61. Šára), Havel M., Havel J. (65. Eder), Svoboda D. (77. Urban).


Reklama