|

Muži B, Pohár OFS Mělník: Pšovka „B“ – Libiš 0:6

Po dvou úvodních výhrách nad Čechií Kralupy a Liběchovem odehrálo béčko poslední zápas základní skupiny okresního poháru (Rebel Český pohár Mělník) proti Pšovce Mělník na hřišti ve Vehlovicích. Před zápasem bylo jasné, že jakákoliv výhra definitivně zaručí béčku postup do semifinále z prvního místa, jelikož Pšovka a Čechie měly před posledními zápasy o tři body méně a Liběchov nezískal ani bod.

I přes absence některých hráčů ze zdravotních a pracovních důvodů šlo do zápasu béčko v silné sestavě, kterou navíc doplnilo trojice dorostenců (Plaček, Horký a Kubíček) společně s Radkem Havlíčkem (také ještě ročníkově dorostenec) a Janem Čepcem, kteří oba absolvovali zimní přípravu s A mužstvem.

Zápas začal v poměrně solidním tempu, pár náznaků bylo na obou stranách, ale Pšovka hrozila především rychlými brejky po našich vlastních ztrátách.

Ve většině případů se ale našemu týmu dařilo dostupovat protihráče ve středu hřiště, napadat rozehrávku a nutit soupeře k častým chybám a ztrátám. Skóre mohl otevřít Jan Čepec, který šel po dvaceti minutách sám na branku poté, co naše obrana vystihla přihrávku středem hřiště a Honza dostal ideální míč do běhu, ale brankář jej vychytal.

Nakonec ale otevřel skóre ve 26. minutě, kdy si našel dlouhý výkop brankáře Jakuba Kundráta a následně pravačkou poslal míč pod břevno. Náš brankář se tak mohl radovat z asistence.

Jen o pět minut později se krásně protáhl po levé straně hřiště Vojta Plaček, předložil míč do vápna a Filip Nejezchleba prostřelil vše před sebou. Největším mínusem prvního poločasu bylo vynucené střídání Filipa Mündla kvůli svalovým problémům.

Do druhého poločasu nastoupili tři noví hráči a hned tři minuty po změně stran se Ondra Havlík zapsal mezi střelce střelou uvnitř pokutového území a zvýšil na 3:0.

Čtvrtou branku přidal opět Čepec a pátou dal Leoš Tvrdý, po jehož střele se břevno klepe ještě teď. V obou případech to bylo po výborné akci po pravé straně. A na závěr se zapsal mezi střelce také Pavel Kubíček, který vystihl rozehrávku obrany soupeře a následně prokličkoval kolem brankáře a dovezl míč až za brankovou čáru skoro jako při hokeji do prázdné.

Podruhé za sebou jsme udrželi čisté konto a navíc vstřelili šest gólů, což je obojí určitě pozitivní. Soupeř, i přes výrazné absence, nám to ale neulehčil a také mohl skórovat, ale ani jednu ze dvou nebo tří šancí nedokázal zakončit přesně. Jsme rádi, že jsme vyhráli naši skupinu a postupujeme dál do semifinále. Na klucích je vidět, že vyhrát pohár je solidní motivace a baví je, že se o něco hraje a nejsou to jen „přáteláky“. Teď si počkáme, jak dopadnou ostatní skupiny a na soupeře pro semifinále a uvidíme, jak to půjde dál.

I když jsme hráli poslední zápas před startem jarních mistráků na nejmenším hřišti ze všech v rámci přípravy, tak jsme paradoxně nejvíc využívali strany hřiště a vypracovávali jsme si opravdu dost šancí. Kromě šesti gólů jsme jich mohli dát ještě dalších minimálně pět.

Další víkend už nás čeká domácí zápas s Velkým Borkem. Už teď je jisté, že nám budou chybět někteří hráči ze základní sestavy, ale věřím, že to dáme dohromady a proti jednomu z nejlepších týmů přeboru předvedeme to nejlepší.
Ondřej Eisner, trenér B týmu

Pohár OFS Mělník – 2. kolo:

FK Pšovka Mělník „B“ – TJ Sokol Libiš „B“ 0:6 (0:2)

Branky: 26. Čepec Jan, 31. Nejezchleba Filip, 48. Havlík Ondřej, 58. Čepec Jan, 71. Tvrdý Leoš, 82. Kubíček Pavel. Rozhodčí: Blahout Jiří – Driml Petr, Kučera Vojtěch. Diváci: 30.

Sestava: Kundrát – Mündl F. (28. Horký), Eisner, Mošna – Svoboda, Havlíček, Brdlík, Plaček (46. Kletečka) – Nejezchleba (46. Havlík) – Tvrdý (46. Kubíček), Čepec.

Rozpis zápasů skupiny B

DatumČasZápasHřiště
5. 3. 202314:30FK Čechie Kralupy – Libiš „B“ 1:3Čechie Kralupy přesunuto na UMT v Roudnici nad Labem
11. 3. 202314:30Libiš „B“ – SK Liběchov 4:0Tuhaň
18. 3. 202315:00Pšovka „B“ – Libiš „B“ 0:6Vehlovice

Dosavadní výsledky Poháru OFS Mělník:

(Do semifinále postupují vítězové skupin a jeden tým z 2. místa s nejlepší bilancí. S ohledem na odložený zápas Všetat s Tišicemi až na konce dubna si na dva účastníky semifinále musíme počkat. Postupující jsou zatím tedy pouze Vysoká a Libiš „B“)