Muži: Vítězství v Tuchlovicích

Libišské áčko v rámci 24. kola krajského přeboru přivezlo plný bodový zisk ze hřiště Tuchlovic, když na půdě sedmého týmu tabulky vyhrálo 4:3.

Libiš poslal do vedení v desáté minutě po standardní situaci a přesném zakončení od zadní tyče kapitán Pavel Macháček. Ještě do konce první půl hodiny zápasu se prosadil po Honza Vetešník po individuální akci a také Matěj Mündl po další standardní situaci.

Do kabin se tak šlo za velmi příznivého výsledku 3:0 ve prospěch Libiše. Šest minut po změně stran navíc přidal svou druhou branku v zápase Vetešník a Libiš vedla již o čtyři branky.

Domácí se ovšem nevzdali a začali dotahovat skóre. Nejprve snížil Pudil po rohu, následně na rozdíl dvou gólů dal Pihrt a čtvrt hodiny před koncem snížil na 3:4 Cabejšek. Na vyrovnání ale domácí tým již nedosáhl.

V tabulce Libiš poskočila na deváté místo se třiceti body, Chlumec a Sedlčany ale mají nedělní zápas k dobru.

„Z horké tuchlovické půdy bylo přáním přivézt minimálně bod, ale vzhledem k vývoji zápasu byl bod už málo. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v poločase jsme zaslouženě vedli 3:0. O poločasové přestávce jsme kladli hráčům na srdce, abychom aktivitou otupili očekávaný tlak domácích v prvních dvaceti minutách druhé půle. To se nám celkem dařilo a díky výstavní brance Vetešníka jsme ještě náskok navýšili na 4:0. Poté jsme však úplně vypadli z rytmu, vyklidili pole a po kontaktní brance domácích na 4:1 se začali bát o výsledek. Nikdo nechtěl tvořit, pouze jsme se bránili domácímu náporu. Po velké hrubce našeho gólmana se domácím podařilo snížit na rozdíl jedné branky a my nakonec byli v závěru šťastní za tři body. Za první polovinu zápasu patří našemu mužstvu pochvala, to jsme měli na hřišti našeho špílmachra Menčla, který však musel kvůli zdravotním problémům hřiště opustit, a my byli rázem bez mozku. Za druhou půli musíme mužstvo pokárat, protože z 4:0 zápas takto zdramatizovat je nevídané.“

Miroslav Kratochvíl, trenér

HDT.cz Krajský přebor – 24. kolo:

AFK Tuchlovice – TJ Sokol Libiš 3:4 (0:3)

Branky: 53. Pudil, 62. Pihrt, 75. Cabejšek – 23. a 51. Vetešník, 10. Macháček, 29. Mündl M. ŽK: Menčl, Savulkin, Vetešník, Macháček, Plaček. Rozhodčí: Svoboda – Šmejkal, Bekešský. Diváci: 121.

Libiš: Kundrát – Macháček, Chalupa, Přibyl, Mündl M., Vetešník (90. Plaček), Moravec, Menčl (39. Ciolek), Kvída, Bessonov, Muška (73. Savulkin).